2200G OC yapmalı mıyım?

Onur58

Kilopat
Daha fazla  
Red Dead Redemption 2 oyunundaki değerlerim resimde gördüğünüz gibi sizce işlemciye OC yapmalı mıyım?

Ryzen 2200G.
RX580 4 GB.

Dosya Ekleri

• red.png
    red.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 62
Bence gerek yok. OC bilgisayarın ömrünü kısaltıyor ve kötü yapılırsa bozma ihtimali de var. Değerleriniz bence iyi çünkü ben RTX 3060 ile 80-100 FPS araları alıyorum ve biraz kasıyormuş gibi hissettiriyor.

İşlemciye değil ekran kartına OC yapmalısın RDR2 için. Zaten 71 derece olan kartı herhalde 75'e çıkarırsın.

Bu arada işlemci ve RAM MHz değerleri dikkatimi çekti, özellikle işlemci. Düşük görünüyor.

Bence gerek yok. OC bilgisayarın ömrünü kısaltıyor ve kötü yapılırsa bozma ihtimali de var. Değerleriniz bence iyi çünkü ben RTX 3060 ile 80-100 FPS araları alıyorum ve biraz kasıyormuş gibi hissettiriyor.

Düzgün OC yapılırsa sistemin ömrünü falan azaltmaz. Düzgün yapılırsa stabilite artar ve arttırır sistemin ömrünü. Saçma sapan yanlış bigliler vermeyin.

Düzgün OC yapılırsa sistemin ömrünü falan azaltmaz. Düzgün yapılırsa stabilite artar ve arttırır sistemin ömrünü. Saçma sapan yanlış bigliler vermeyin.

Stabilite artar ama ömrünü kısaltır çünkü verebileceğinden fazla performans vermeye çalışıyor ve bundan dolayı yoruluyor.

Stabilite artar ama ömrünü kısaltır çünkü verebileceğinden fazla performans vermeye çalışıyor ve bundan dolayı yoruluyor.

Verebileceğinden daha fazla vermeye çalışmıyor. Stok hızları onun verebileceği maksimum performans değildir. Ayrıca donanımlar yorulmazlar. İnsan mı ki yorulsun bu?

Intel Turbo Boost teknolojisi de aynı işlemin Intel tatafından yapılan hali, ömrünü falan kısaltsaydı Intel mühendisleri bunu düşünmezdi. Özel soğutmalı ekran kartı satıcıları da fabrika çıkışlı GPU'lara hız aşırtma yapabiliyorlar, ekran kartınız varsa ve MSI - ASUS - Gigabyte vb. markaların kartlarıysa sizin dediğinize göre o kartların da ömrü kısa?

Yeni konular

Geri
Yukarı