OC yapmalı mıyım?

kupasi

Hectopat
Arkadaşlar sistemime OC yapmalıyım? OC ile uğraşanlar niçin yapıyorsunuz? Bu konuda bilgi eksikliğim var. Sistemim şu an bana yetiyor. Bu arada OC yapmak gibi amaçla değil de elime bir miktar nakit geçti ve eski sistemimi sattığım için uzun yıllar beni götürsün diye bu sistemi topladım. Sistemi toplarken de forumdan destek aldım. OC konusunda kafam karışık sadece.

Gerekli bir şey değil. Aldığınız performans tatmin etmiyorsa veya bazı parçalar darboğaz yapıyorsa yapılan bir işlem. Bilgisayarınızın performansından memnunsanız yapmanıza gerek yok.

Arkadaşlar sistemime OC yapmalıyım? OC ile uğraşanlar niçin yapıyorsunuz? Bu konuda bilgi eksikliğim var. Sistemim şu an bana yetiyor. Bu arada OC yapmak gibi amaçla değil de elime bir miktar nakit geçti ve eski sistemimi sattığım için uzun yıllar beni götürsün diye bu sistemi topladım. Sistemi toplarken de forumdan destek aldım. OC konusunda kafam karışık sadece.
Ben sadece deneme amaçlı üst seviye hızlara OC yapıyorum. Genelde stok hızlara yakın ama voltaj ve frekans olarak daha stabil bir değere OC yaparak kullanıyorum. İşlemci yetersiz gelirse ilerde o üst hızda kullanabilirim.

Ek olarak İntel 9. nesil "K" serisi işlemci ve "Z" serisi anakart varsa onu 5.0GHz yapmak bence bir gereklilik :D

Teşekkür ederim bilgiler için. OC ileriki yıllarda düşünmem gereken bir işlem olduğunu anladım şu an için gereksiz olduğunu anladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı