2200TL'ye sorunsuz monitör önerisi

bertony

Hectopat
27-24 inch aralıgında 144-165-240 Hz monitör arıyorum.
Piyasada Monster monitör var fakat kalitesiz yorumlarını gördüm.
Acer'in monitörünü almak istedim 240 Hz'lik fakat inanılmaz ghosting problerini okudum.
Hali hazırda MSI MAG272C kullanıyorum fakat pikselleri görüyorum ve renklerinde problem oldugu için iade edeceğim.
Kaliteli ve uygun fiyatlı monitör önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
27-24 inch aralıgında 165-240 Hz monitör arıyorum.
Piyasada Monster monitör var fakat kalitesiz yorumlarını gördüm.
Acer'in monitörünü almak istedim 240 Hz'lik fakat inanılmaz ghosting problerini okudum.
Hali hazırda MSI MAG272C kullanıyorum fakat pikselleri görüyorum ve renklerinde problem oldugu için iade edeceğim.
Kaliteli ve uygun fiyatlı monitör önerilerinizi bekliyorum.

Kendim yakın zamanda ViewSonic XG2405 aldım. Tavsiye edeceğim bir ürün fakat bütçeniz doğrultusunda size önerebileceğim birkaç alternatif var.

ViewSonic XG2405;

AOC 24G2U;

Bütçenize uygun 165Hz bir monitör için ise;

ASUS VG248QG;

AOC C24G2U;

Son olarak, 240Hz için bu fiyat bandında alınabilecek tek alternatif Samsung LC27RG50FQMXUF 27 olacaktır;

Bu ürünlerin hiçbirinin seni üzeceğini düşünmüyorum. Her bir tanesinin, alınmak için kendince sebepleri var. Bu önerilerim arasından eğer CS:GO, Leauge of Legends, Valorant gibi oyunlar oynayacaksanız ASUS VG248QG almanızı öneririm. Derseniz ki ben oyun oynamak dışında film veya dizi izlemek istiyorum, bu bağlamda size IPS panel bir monitör olarak ViewSonic XG2405 veya AOC 24G2U öneririm. Ben AOC 24G2U'ya göre daha sade tasarımından dolayı ViewSonic XG2405 tercih etmiştim. Eğer gerçekten 240Hz bir monitör almak gibi bir niyetiniz var ise o fiyat bandında alınabilecek tek alternatif Samsung LC27RG50FQMXUF 27 bana göre, monitörleri seçmeden önce üstünde uzun bir müddet düşündüm. Ergonomik yapısı ve performansı itibarıyle fiyatına göre en iyi ürünleri seçmeye gayret gösterdim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme:
Kendim yakın zamanda ViewSonic XG2405 aldım. Tavsiye edeceğim bir ürün fakat bütçeniz doğrultusunda size önerebileceğim birkaç alternatif var.

ViewSonic XG2405;

AOC 24G2U;

Bütçenize uygun 165Hz bir monitör için ise;

ASUS VG248QG;

AOC C24G2U;

Son olarak, 240Hz için bu fiyat bandında alınabilecek tek alternatif Samsung LC27RG50FQMXUF 27 olacaktır;

Bu ürünlerin hiçbirinin seni üzeceğini düşünmüyorum. Her bir tanesinin, alınmak için kendince sebepleri var. Bu önerilerim arasından eğer CS:GO, Leauge of Legends, Valorant gibi oyunlar oynayacaksanız ASUS VG248QG almanızı öneririm. Derseniz ki ben oyun oynamak dışında film veya dizi izlemek istiyorum, bu bağlamda size IPS panel bir monitör olarak ViewSonic XG2405 veya AOC 24G2U öneririm. Ben AOC 24G2U'ya göre daha sade tasarımından dolayı ViewSonic XG2405 tercih etmiştim. Eğer gerçekten 240Hz bir monitör almak gibi bir niyetiniz var ise o fiyat bandında alınabilecek tek alternatif Samsung LC27RG50FQMXUF 27 bana göre, monitörleri seçmeden önce üstünde uzun bir müddet düşündüm. Ergonomik yapısı ve performansı itibarıyle fiyatına göre en iyi ürünleri seçmeye gayret gösterdim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Teşekkür ederim sizin kullandığınız monitörde ufo test mprt sonucu nedir?
Benimkide 1 ms diye geçiyor ama 6 ms alıyorum testte.
Kontrastı düşük geldi hocam.Ama fiyatı güzelmiş.
http://

Teşekkür ederim sizin kullandığınız monitörde ufo test MPRT sonucu nedir?
Benimki de 1 ms diye geçiyor ama 6 ms alıyorum testte.

Hocam ilk başta 5 ms gibi bir değer aldım. Korktum biraz fakat ürünün arayüzünü kurcalarken 1 ms mode diye bir seçenek gördüm. Seçenekten sonra testi tekrar gerçekleştirdiğimde ise 1 ms alabildiğimi fark ettim. Çoğu monitör genel olarak 5-8 ms arası bir değerle geliyor, tepkime süresini ayarlama işini, ayrı bir seçenek koyup kullanıcıya bırakıyorlar genel olarak. Ürün hakkında bir diğer husus ise karmaşık bir ods arayüzü var ve bunu düğmelerle kontrol edebiliyorsun. Sanırım gördüğüm en büyük eksilerinden birisi bu... Şahsen ben daha az vasat düğmeler ve daha kaliteli bir arayüz görmeyi isterdim. Türkçe desteği var, olmasaydı muhtemelen çok daha fazla sıkıntı yaşardım.

Son düzenleme:
Hocam ilk başta 5 ms değerini aldım. Korktum biraz fakat arayüzünü kurcalarken 1 ms mode diye bir seçenek gördüm. Seçenekten sonra testi tekrar gerçekleştirdiğimde ise 1 ms alabildim. Karmaşık bir ods arayüzü var ve düğmelerle kontrol edebiliyorsun. Sanırım gördüğüm en büyük eksilerinden birisi bu. Şahsen ben bir joystick görmeyi isterdim.
Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı