221 dolara Samsung S21 olur mu?

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Kulağa tuhaf gelebilir. R10 üzerinden bir arkadaş ile tanıştım ve bu arkadaş aslında kendisi bana görüntülü bir şekilde Televizyonda IP TV konusunda yardımcı oldu. Neyse lafım onda değil. Adamın hanımı da benim memleketinden çıktı. Şimdi bu adam hanımıyla birlikte İtalya'da yaşıyorlar. Ben adama abi orada durumlar nasıl? Mesela telefon fiyatları nasıl diye sordum. Adam istersen Sana buradan telefon gönderebilirim ucuz falan dedi. Azerbeycana gönderdik burada yaşayan Azerbeycanlılarla. Uçakla. Şimdi işin ilgiç tarafı şu ki, adam 800 dolara iPhone 14 Pro satın alıp gönderdik diyor Rufiq bana. 221 dolar S21 burada. Tabii ben ona S21 kaç dolar diye sorduğumda aldığım cevap oydu. Adama dedim ki, Sen al gönder ben Sana parasını ödeyeceğim. Ben kendimi nasıl riske atayım diyor. Ben de peki Ben neden kendimi riske atayım dedim. Bu arada hep arıyor beni Rufiq ne yaptın parar verdin mi diyor? Bu arada adamın karısı Azeribeycan Türkü. Adam kendisi Türk ama.

Pek mantıklı gelmedi. Ücretin yarısı iş bittikten sonra vermeyi teklif et. Kabul etmezse riske girme.
Adam öyle diyor zaten. İnanmıyorsan yarısını gönder. Yarısını da telefon eline ulaşırsa gönderirsin. Yani bana ne ilginç geldi biliyor musunuz?

Christmis ile ilgili %20 indirim yapmışlar diyor. Eğer buna razı olmaz isen diyor, bana müşteri bul IP TV ile ilgili diyor. Onun parasıyla telefonu Sana göndereyim. Böylece Sen de riske gitme ben de. Ne diyorsunuz?

Yani bulduğum müşteriye kendisi herşeyi anlatacak hem de o parayla bana telefon alacak.

Kardeşim madem dolandırılacaksın ülke içindeki insanlara dolandırıl bari para ülkede kalsın.
Hocam beni dolandırmak kolay değil. O konuda kendime güveniyorum. Ben zaten adama mal değilim parayı direkt göndereyim. Sadece mantıksız geliyor bana. 221 dolara S21 olmaz!

Geri
Yukarı