+221 ile başlayan numara dolandırıcı mı?

sandbox1212

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. +221 77 ile başlayan bir numara bana mesaj attı ben sara şeklinde. Ben de bot olduğunu düşündüm ve dalga geçtim kesinlikle küfür vs. kullanmadım. Sadece bir ara IP adresini bulurum gibi bir mesaj attım. Bundan önceki bütün mesajları otomatik bot atarmış gibiydi IP adresini bulurum dedikten sonra " tamam bul " dedi. Ben de rastgele bir adres söyledim Rusya dedim. Sonra en son dedimki bu kadar beceriksiz dolandırıcı olmaz ne salaksın dedim o da "ne" dedi. Sonra ben en son Allah yukarıda dedim ve gülücük atıp engelledim. Herhangi bir küfür vb. bir şey atmadım. Sonra garip oldum ya bir şey olursa gibisinden sizce bir şey olur mu? Dava vb. bir şey olur mu?

Görseller böyle.
Arkadaşlar merhaba. +221 77 ile başlayan bir numara bana mesaj attı ben sara şeklinde. Ben de bot olduğunu düşündüm ve dalga geçtim kesinlikle küfür vs. kullanmadım. Sadece bir ara IP adresini bulurum gibi bir mesaj attım. Bundan önceki bütün mesajları otomatik bot atarmış gibiydi IP adresini bulurum dedikten sonra " tamam bul " dedi. Ben de rastgele bir adres söyledim Rusya dedim. Sonra en son dedimki bu kadar beceriksiz dolandırıcı olmaz ne salaksın dedim o da "ne" dedi. Sonra ben en son Allah yukarıda dedim ve gülücük atıp engelledim. Herhangi bir küfür vb. bir şey atmadım. Sonra garip oldum ya bir şey olursa gibisinden sizce bir şey olur mu? Dava vb. bir şey olur mu?

Görseller böyle.
1-2 saat önce bir arkadaş açmıştı böyle bir konuyu.Bu bot sizden görev yapmanızı istiyormuş Google Maps'te puan vermek,Instagram postları beğenmek gibi.Her birini yapıncada 50TL gönderiyor.

Hiçbir şey olmaz boşuna kafanıza takmayın. Arada bana da bir mesaj atıyorlar sorun olmaz.

Teşekkür ederim.

1-2 saat önce bir arkadaş açmıştı böyle bir konuyu. Bu bot sizden görev yapmanızı istiyormuş Google Maps'te puan vermek, Instagram postları beğenmek gibi. Her birini yapınca da 50TL gönderiyor.

Aynen öyle bana da YouTube için atmış bana da mesaj attım ama gitmedi mesaj.

Bir arkadaşınız fake numara alıp size şaka yapıyor olabilir bende yabancı numaradan arkadaşa Amerika'ya gitmek için hak kazandınız yazmıştım birkaç ay önce. Sonrasında sınıftaki başka birine de yapmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı