227E4LHA Philips Monitör Kapanma Sorunu

BK84

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 ay önce bilgisayar topladım, ekran kartı olarak GTX 970 4G ve anakart olarak MSI Gaming M3 tercih ettim. PSU ise 750W Corsair CX750. Monitörümün markası ise 227E4LHA Philips. 2 aydır sorunsuz çalışan bilgisayarım, yaklaşık 3 gün önce oyun oynarken görüntü vermemeye başladı. Oyun farketmeksizin, 5-30 dakika arasında monitörüm kapanıyor ve "check the cable connection" yazısı çıkıyordu. (HDMI kablosunda bu hatayı veriyordu) VGA kablosu kullandığımda ise "no input video" hatasını alıyorum. Sorun daha da devam etti, artık oyunlara girmesem bile bilgisayarı açtıktan sonra 5-30 dakika içinde monitör kararıyor ve kasa çalışmaya devam ediyor. HDMI kablosunu değiştirdim, 2 kablo denedim, yeni VGA kablosu denedim, toplamda 4 kablo değiştim; sorun hala devam etti.
Kullandığım kasa Thermaltake Core V71, geniş, ferah, ısınma sorunu olmayan bir kasa. 2 aydır ekran kartım 65 derece üstünü hiç görmedi, baskı altında dahi. İşlemcide sıvı soğutma var ve 35 dereceyi geçmiyor.

Denetim masasında güç ayarlarında uyku modu ve diğer ayar "hiçbir zaman" olarak ayarlı, ekran kartı sürücüm ve anakart sürücüm güncel, PC'de herhangi bir virüs olmadığını düşünüyorum. Ne yapmam lazım sizce?

Basit oyunları açtığımda ekran 1~2 saat sonra kararıyor fakat Dying Light, GTA 5 gibi oyunlarda oyunları açar açmaz ekran kararıyor bilgisayar çalışmaya devam ediyor.
Sorunun monitörde olmadığını buldum arkadaşlar, farklı monitör denedim aynı hatayı aldım. Fakat BIOS ve CMOS'u sıfırlamama rağmen hala aynı hatayı alıyorum. Bilgisayarı toplama olarak aldığım için Vatan Bilgisayar'a götürürsem tamir ederlermi yoksa tanıdığım bir bilgisayarcıya götürmem mi daha uygun olur?

Sorunun bilgisayarın hangi parçasında olduğunu bilsem, direk o parçayı götüreceğim ama bilmediğim için henüz kasayı Vatan Bilgisayar'a götürmedim çünkü bilgisayarı alırken imzaladığım sözleşmede şunlar yazıyor:

"Satın aldığım OEM Bilgisayar ürünleriyle birlikte işletim sistemi satın almadığım taktirde OEM parçalarından oluşturduğum bilgisayarımın herhangi bir parçasında problem çıktığında problemli parçayı söküp Vatan Bilgisayar teknik servisine getireceğimi, komple bilgisayarı servise getirdiğim taktirde servise alınmayacağını biliyor ve kabul ediyorum."

İşletim sistemine para vermedim bilgisayarcıya yüklettim Windows 8.1'i. Yani ben bilgisayarı komple götürürsem bana destek verilmeyecek, bu durumda ben sorunu nasıl bulacağım? Yardım edin lütfen...

kaç gün oldu bari en son sorduğuma cevap vereydiniz yav

sorunun anakartta olduğunu ve biosla alakalı olduğunu kendim çözdüm yardım etmediğiniz için teşekkürler

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı