Çözüldü 22H2 OOBE çevrimdışı hesap nasıl açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

489798

Hectopat
Makaleler
26
Arkadaşlar elimde Windows 11 22H2 yazılı olan format USB'si var ve oobe ekranında Microsoft hesabını soruyor 21h2'de atlama yöntemi vardı ancak 22H2'de çalışmıyor. Şimdi bu sorunu nasıl çözebilirim? Yakın zamanda sıfırlama yapacağım ancak Microsoft hesabını sorsun istemiyorum.
@408157 @Recep Baltaş @Leon Dayı @yusuf6554 @Yener K. @alp15eren

Son düzenleme:
Çözüm
Arkadaşlar elimde Windows 11 22H2 yazılı olan format USB'si var ve oobe ekranında Microsoft hesabını soruyor 21h2'de atlama yöntemi vardı ancak 22H2'de çalışmıyor. Şimdi bu sorunu nasıl çözebilirim? Yakın zamanda sıfırlama yapacağım ancak Microsoft hesabını sorsun istemiyorum.
Önce format atarken interneti tamamen kesin ve OOBE'ye kadar gelin. OOBE geldikten sonra direkt olarak Shift+F10 tuşlarına basarak CMD'yi açın. Sonra ise oobe\bypassnro komutunu girip Enter'a basın. Bilgisayar yeniden başlayacaktır. Bundan sonra sistem internet bağlantısını zorunlu kılmamalı. İnternetsiz olarak kurulumu bitirdikten sonra internete bağlanabilirsiniz. Sistem Microsoft hesabı istemeyecektir.

Bu yöntemi bizzat 22H2 22621 yapısında uyguladım ve başarıya ulaştım.
Ekran Alıntısı.PNG

Direk böyle atınca kullanıcı adı ve şifre soruyor sadece. Sonra bilgisayar açılıyor direk. Windows 10 da oluyor Windows 11 de olur muhtemelen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yener hocam kusura bakmayın ancak videoda Microsoft hesabı ile oturum açılıyor.

Önce format atarken interneti tamamen kesin ve OOBE'ye kadar gelin. OOBE geldikten sonra direkt olarak Shift+F10 tuşlarına basarak CMD'yi açın. Sonra ise oobe\bypassnro komutunu girip Enter'a basın. Bilgisayar yeniden başlayacaktır. Bundan sonra sistem internet bağlantısını zorunlu kılmamalı. İnternetsiz olarak kurulumu bitirdikten sonra internete bağlanabilirsiniz. Sistem Microsoft hesabı istemeyecektir.

Bu yöntemi bizzat 22H2 22621 yapısında uyguladım ve başarıya ulaştım.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı