22H2 vs 1809

burk19

Decapat
RAM
8 GB 4X2
SSD veya HDD modeli
hdd
Ekran kartı
apu sistem
İşlemci
a8 7650k
Arkadaşlar bilgisayarıma format atacağım. Şu an kullandığım Windows 10 Home 22H2 sanırım. Windows 10 2019 LTSC mi daha iyi performans verir, oyunlarda falan? Hazır format atacakken aklıma geldi, hangisiyle daha iyi performans alırım?

2015 LTSB daha iyi gider açıkçası. SSD olmadan Windows 10 işkence her türlü ama neyse.

Hocam şu an fena değil bilgisayarın performansı. Oyun falan da oynuyorum. Az da olsa performansın artması için düşünmüştüm. Forumda da 2019'un indirme linkini bulunca performans artar diye kurayım dedim. Eski sürümlerinde oyunlarda bir sorun yaşamam sanırım.

Hocam şu an fena değil bilgisayarın performansı. Oyun falan da oynuyorum. Az da olsa performansın artması için düşünmüştüm. Forumda da 2019'un indirme linkini bulunca performans artar diye kurayım dedim. Eski sürümlerinde oyunlarda bir sorun yaşamam sanırım.
Hocam sizin kararınız, HDD için en iyi sürüm 2015 LTSB olacaktır. Eğer LTSC-LTSB arşivine bakmak istiyorsanız buyurun;

Hocam sizin kararınız, HDD için en iyi sürüm 2015 LTSB olacaktır. Eğer LTSC-LTSB arşivine bakmak istiyorsanız buyurun;

Teşekkür ederim hocam. Şu an 22H2 kullanmama rağmen gayet yeterli idare ediyor oyunlarda. Eğer ki dediğim 2019 LTSC Epic Games, Steam, ve Riot oyunlarında sorun çıkarmıyorsa size tek sorum 2019 sürümünde daha mı yüksek FPS alırım?

Daha az program olduğundan daha fazla FPS alırsın fakat dev bir fark bekleme, maksimum 10 FPS falan. Özellikle Insider Preview sürümlerini sakın deneme. Ben kullanıyorum berbat.

Teşekkürler hocam. Eski sürümlerde sorun oluyordu sanırım bazı programlarda ama bu dediğim o kadar eski değil sanırım.

Daha az program olduğundan daha fazla FPS alırsın fakat dev bir fark bekleme, maksimum 10 FPS falan. Özellikle Insider Preview sürümlerini SAKIN deneme. Ben kullanıyorum berbat.

@388526 hocam özür dilerim rahatsız ediyorum. Sizin dediğiniz gibi çok fark olmayacak performansta. Eğer şu an ya da ileride eski sürüm olması nedeniyle üstte dediğim programlarda sorun olacaksa yine 22H2 ile format atayım diyorum. Eğer sorun olmaz ve performans farkına değerse 2019 kullanayım dedim. Bilemedim yani. Sizce?

Son düzenleme:
Eğer sorun olmaz ve performans farkına değerse 2019 kullanayım dedim. Bilemedim yani. Sizce?
2019 LTSC özellik güncellemesi almadığından daha performanslı bir deneyim sunabilir, ancak 90 FPS gördüğünüz oyunda maksimum 100 FPS'i falan görürsünüz.

Büyük ihtimal olmaz sorun, zaten bir sorun olursa da Technopat var.

2019 LTSC özellik güncellemesi almadığından daha performanslı bir deneyim sunabilir, ancak 90 FPS gördüğünüz oyunda maksimum 100 FPS'i falan görürsünüz.

Büyük ihtimal olmaz sorun, zaten bir sorun olursa da Technopat var.

Anladım hocam teşekkürler. @388526 hocam aslında amacım LoL'de çok efektli kısımlarda FPS 60 altına düşüyor onu engellemek ve arkada Discord açabilmek oyunumu etkilemeden ve FM 23 oynarken gün geçme süresi fazla onu düşürmek istiyorum. RekOS 1709 v0.4 yazılı USB var elimde ama güvenmediğim için kuramıyorum. Yani aslında temel amacım yukarıdaki gibi onu çözmek istiyorum.

Son düzenleme:
SSD olmadan Windows 10 işkence her türlü ama neyse.

Yok hocam HDD'ye göre değişiyor ben mükemmel bir performans alıyorum HDD ile donma kasma yavaş çalışma söz konusu değil.
Ekran görüntüsü 2023-10-25 212529.png

Geri
Yukarı