23.000 TL'ye RTX 3060 Ti ve 12400F sistem toplama

Bütçe
23000

sneaks

Kilopat
Merhaba. 1080p gaming ve dual boot Linux kurup yazılımla uğraşacağım bir masaüstü sistem toplamayı düşünüyorum.
Aşağıdaki parçaları düşündüm. Sizce sistem nasıldır?

Toplam 23648 TL tutuyor. Sizce bu sistem nasıldır? Aynı bütçeye daha ucuz (kaliteden çok ödün vermeden) parça ya da hazır sistem önerebilirsiniz. Bir de Gainward güvenilir mi?

Alın hocam paranız var ise.
Güç kaynağını bunu alsanız daha iyi olur;

Son düzenleme:
2X:
23600TL tutuyor bu sistem.

2X:
23600TL tutuyor bu sistem.
Çok teşekkür ederim fakat daha iyi ekran kartı almak için Tier C psu ve hava akışı daha kötü bir kasa ve daha kötü bir anakart almak istemiyorum.

Çok teşekkür ederim fakat daha iyi ekran kartı almak için Tier C PSU ve hava akışı daha kötü bir kasa ve daha kötü bir anakart almak istemiyorum.

Kasa'nın hava akışı gayet iyi hocam kasa tier listesinde 4000D Airflow ile aynı seviyede belirtilmiş:

İndirim kovala. Ssd ve güç kaynağı fiyatı çok yüksek. 1 hafta oldu olmadı amazon da 2300 liraydı 980 pro 1tb. O ssdye 1900 verilmez. O fiyatlara 750w kaliteli bi psu bulunabilir.
Peki bu parçalar arasında direk al dediğiniz var mı malum dolar da yükseliyor parçalara zam gelmesinden korkuyorum indirim beklerken. Bir de 650w gayet yeterli diye duydum 750w lere çıkmaya gerek var mı?

Peki bu parçalar arasında direk al dediğiniz var mı malum dolar da yükseliyor parçalara zam gelmesinden korkuyorum indirim beklerken. Bir de 650W gayet yeterli diye duydum 750Wlere çıkmaya gerek var mı?

650W yeterli hocam ama fiyat pahalı daha ucuza 750W bulunabiliyor bunun gibi:

Geri
Yukarı