23 bin TL'ye sistem önerisi

Gaming.Gen.TR'de beyaz olarak özelleştirme yok maalesef ama dediğin gibi performansı çok etkiliyecek ise bakarız, bir de sıvı soğutucu şart sanırım AMD işlemciye sanırım çok ısınıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradaki fark işlemcinin ekran kartını besleyememesinden ötürü, 4060 ile bu kadar fark olmaz. Ekran kartı %60 kullanımlarda. 7500F daha fazla besleyebildiğinden fark artıyor haliyle. Aynı test 5600/7500f ve 4060 ile yapıldığında aynı sonuçlar alınıyorsa lafım yok.

Anlamıyorum bu tarz testlerden sıvı soğutma olmamalı mı attığın sisteme.

7500F için gerekmez, 65W bir işlemci. AG400 veya AK400 yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Buradaki fark işlemcinin ekran kartını besleyememesinden ötürü, 4060 ile bu kadar fark olmaz. Ekran kartı %60 kullanımlarda. 7500F daha fazla besleyebildiğinden fark artıyor haliyle. Aynı test 5600/7500f ve 4060 ile yapıldığında aynı sonuçlar alınıyorsa lafım yok.

7500F için gerekmez, 65W bir işlemci. AG400 veya AK400 yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Yani yukarıda arkadaşın attığı sistem iyi mi şimdi darboğaz fln olur mu eksikleri var mı? AG400 ve AK400 soğutucu değil mi? İşlemcinin üzerine takıyoruz.

Yani yukarıda arkadaşın attığı sistem iyi mi şimdi darboğaz falan olur mu eksikleri var mı? AG400 ve AK400 soğutucu değil mi? İşlemcinin üzerine takıyoruz.

Evet soğutucu, attığı sistem sizin attığınızdan daha mantıklı. Her ne kadar videodaki kadar fark olmasa da (biraz fark olur illa ancak AAA oyunlarda videodaki gibi 40-50FPS falan artmaz) yeni işlemci ve DDR5 RAM daha mantıklı.

Aynı fark yaklaşık.

Yeni konular

Geri
Yukarı