2300-2400 TL İşlemci Tavsiyesi

Üstteki test tek çekirdek performansı ve gerçek değerler. Oyunlarda daha iyi olmasının bir sebebi bu. 2700X'in çok çekirdek performansı daha iyi ama oyunlarda daha geride kalacak. 3700X 2471 TL İtopya'da. Stokların gelip fiyatların oturmasını bekleyin. Ağır iş yüküne girmeyecekseniz 3600 yeterli bir işlemci.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İncelemeye göz atarsınız.
Yardımına ihtiyacım var da, steam linkini atar mısın? Konuşalım.

Şahsi tavsiyem anakartın ilerleyen zamanlarda yükseltme seçeneğine açık olmasından ve 8/8 bir işlemci almak yerine 8/16 bir işlemci kullanmak açısından Ryzen 3700X öneriririm. Çünkü biliyoruz ki Ryzen 2020'de (Zen 3) çıkaracağı serisi de AM4 soket için olacak. 8/8 işlemci bile Assasin's Creed Odyssey'de bazı yerlerde %100 kullanım sorunuyla karşılaştığını görüyoruz.

Ben ryzenin bir sonrakine hala am4 soket kullanacagina inanmiyorum.bence yeterli bir sure musade ettiler.dahili grafik yongasi olmayan i7 9700 KF tercih edebilirsin.

Ben ryzenin bir sonrakine hala am4 soket kullanacagina inanmiyorum.bence yeterli bir sure musade ettiler.dahili grafik yongasi olmayan i7 9700 KF tercih edebilirsin.
2020 e kadar dendi zaten. Bu süre zarfı içinde yeni nesil çıkarmaz bir daha. Yani sözlerinde durdular adamlar. En dip anakart bile desteğini sunuyor daha ne olsun zaten.

2020 e kadar dendi zaten. Bu süre zarfı içinde yeni nesil çıkarmaz bir daha. Yani sözlerinde durdular adamlar. En dip anakart bile desteğini sunuyor daha ne olsun zaten.
Ya aslında şöyle değerlendirebiliriz, AM3 soketler DDR4'ün çıkmasıyla AM4 soketlere evrildi; AM4 soketlerse DDR5'in çıkmasıyla AM5 soketlere evrilecek fakat DDR5'in 2021'den önce çıkması olanaklı değil ki elimizde şöyle bir grafikte var. Ki dün Ryzen'ın duyurusuna göre 7nm olan son işlemcileri Zen 3 olacakmış; Zen 4 ve Zen 5 için 5nm gibi bir planları varmış.

DUYURU: Zen 5, Mimari Şefi’nin profilinde göründü, AMD’nin 2020’den sonraki mimarileri

Dosya Ekleri

• AMD-Ryzen-2018-2020-Roadmap.jpg
    AMD-Ryzen-2018-2020-Roadmap.jpg
    83,4 KB · Görüntüleme: 44
  • amd_roadmap_cpu_q2_2018.png
    amd_roadmap_cpu_q2_2018.png
    273,5 KB · Görüntüleme: 33
Ya aslında şöyle değerlendirebiliriz, AM3 soketler DDR4'ün çıkmasıyla AM4 soketlere evrildi; AM4 soketlerse DDR5'in çıkmasıyla AM5 soketlere evrilecek fakat DDR5'in 2021'den önce çıkması olanaklı değil ki elimizde şöyle bir grafikte var. Ki dün Ryzen'ın duyurusuna göre 7nm olan son işlemcileri Zen 3 olacakmış; Zen 4 ve Zen 5 için 5nm gibi bir planları varmış.

DUYURU: Zen 5, Mimari Şefi’nin profilinde göründü, AMD’nin 2020’den sonraki mimarileri
Güzel paylaşım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı