2300 TL sistem toplama tavsiyesi

Lusyz

Hectopat
Yer
Samsun/Atakum
Daha fazla  
Selam hocalarım, her canım sıkıldığında düşük bütçeli F/P sistem toplamak hoşuma gidiyor. Artık konu oluşturup topluluğa sunuyorum işinize yarar belki size de küçükte olsa fikir verir diye. Neyse sistemi şöyle topladım bu sefer;

Ekran kartı:

Ekran kartı gayet güzel ama VRAM'ı birazcık düşük o yüzden sıkıntılar yaşanabilir bütçe olarak düşük bayağı bir o yüzden bu ekran kartını seçtim.

PSU-kasa:

En sıkıntı yer burası laf söyliyecekler olacak muhtemelen fakat bu PSU sizi bayağı bir idare edecektir en azından paranızı biriktirip daha güvenli PSU alıp içinizi rahat ettirebilirsiniz.

İşlemci-RAM-anakart-fan:

Gayet güzel bir işlemci ve güzel bir set fan birazcık aklıma takıldı sadece içinizi rahat etmesi için ayrıyeten fan alabilirsiniz.

HDD:

Test yapmayı unutmayın hocalarım.

Soğutucu ( bütçeye eklemedim bu ekstraya giriyor çünkü )

Önerilere yine açığım hocalarım yanlış yaptığım veya mantıksız yaptığım bir parça varsa söylemeye çekinmeyin yeniyim bu işlerde sorun varsa konuyu güncellerim iyi akşamlar :)

Selam hocalarım, her canım sıkıldığında düşük bütçeli F/P sistem toplamak hoşuma gidiyor. Artık konu oluşturup topluluğa sunuyorum işinize yarar belki size de küçükte olsa fikir verir diye. Neyse sistemi şöyle topladım bu sefer;

Ekran kartı:

Ekran kartı gayet güzel ama VRAM'ı birazcık düşük o yüzden sıkıntılar yaşanabilir bütçe olarak düşük bayağı bir o yüzden bu ekran kartını seçtim.

PSU-kasa:

En sıkıntı yer burası laf söyliyecekler olacak muhtemelen fakat bu PSU sizi bayağı bir idare edecektir en azından paranızı biriktirip daha güvenli PSU alıp içinizi rahat ettirebilirsiniz.

İşlemci-RAM-anakart-fan:

Gayet güzel bir işlemci ve güzel bir set fan birazcık aklıma takıldı sadece içinizi rahat etmesi için ayrıyeten fan alabilirsiniz.

HDD:

Test yapmayı unutmayın hocalarım.

Soğutucu ( bütçeye eklemedim bu ekstraya giriyor çünkü )

Önerilere yine açığım hocalarım yanlış yaptığım veya mantıksız yaptığım bir parça varsa söylemeye çekinmeyin yeniyim bu işlerde sorun varsa konuyu güncellerim iyi akşamlar :)
Bence işlemciyi değiştirmek gerek günümüze göre bayağı bi düşük kalıyor 🤷

Reis ben bir sistem topladım yani sarı siteden sayim sana parçaları
AMD FX X8 8320 (550 TL)
Sapphire R9 280 (800 TL)
Gigabyte GA-970A-DS3 (300 TL)
Xigmatek ASGARD siyah kasa + 500w dahili psu (450 TL)
Adata Su630 240 GB SSD (300 TL)
Kingston Fury 2x4 GB DDR3 Ram (2x170=340)
Toplamda : 2740 TL

Reis ben bir sistem topladım yani sarı siteden sayim sana parçaları.
AMD FX X8 8320 (550 TL)
Sapphire R9 280 (800 TL)
Gigabyte GA-970A-DS3 (300 TL)
Xigmatek asgard siyah kasa + 500W dahili PSU (450 TL)
Adata SU630 240 GB SSD (300 TL)
Kingston Fury 2x4 GB DDR3 RAM (2x170 = 340)
Toplamda: 2740 TL.

SSD kronik sorunlu hocam ayrıca o ekran kartına o PSU yetmiyor.

bizzat kendimde aynısını kullandım ve problem yaşamadım 500w ile ssd olarakta farklı markaların var aynı fiyata sadece yol gösterme açısından koydum

Geri
Yukarı