2300 TL'ye Ekran Kartı işlemci RAM ve anakart

PlayerVEVO

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.Kendime Bu Ay :

XIGMATEK ASGARD PRO BLACK EDİTİON 600W 80+ kasa aldım. 12w=502w veriyor.
Kingston HyperX Fury 3K SSD aldım ... Geriye ekran kartı işlemci ram ve anakart kaldı Limitimde geriye kalanlara 2300 TL : İşlemcimi değiştirme olasılığım çok az 5-6 yıl işlemciyi kullanıcağım kesin anakartı da öyle RAM'e ekleme yapabilirim fakat işlemci kesin değiştirmeyeceğim. Şöyle Düşündüm:

• GTX 960 2G 800 TL
  • 8GB GSKILL RAM 200 TL
  • MSI H81M PRO - VD 200 TL
  • İ7 4790 İşlemci 1000 TL

Oyunlarda 5-10 FPS benim için önemli değil 2 yıl sonra e.k güncelliyeceğim zaten. Fakat işlemci güncelliyemem ve işlemcim intel olması yöneliğindeyim. 4460 falan alırsam ilerideki yüksek seviye ekran kartlarıyla darboğaza giricektir diye düşündüm. O yüzden 4790 almayı planlıyorum. Sizce güzel mi seçimim ? Öneriniz varsa lütfen yazın 2 hafta içinde gidip alıcağım sistemi.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sunduğunuz sistem güzel fakat eksikleri var. Mesela 960'ın Performansı düşük şuanki yeni oyunlar için yüksek ayarlarda akıcılığı düşüyor ve 2GB belleği yetmiyor
4790 İşlemcide bu sistem için gereksiz i3 ler bile yüksek ekran kartlarına darboğaz yapmaz aşağıdaki sistem fiyatı biraz aşmış olabilir fakat işinize en çok yarayacak sistem budur. fiyatları takip ederseniz ucuza bulursunuz iyi günler dilerim

Dosya Ekleri

• sistem32.JPG
    sistem32.JPG
    56,6 KB · Görüntüleme: 234
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı