2300 TL'ye GTX 760 Tabanlı Sistem Toplama

Senin Yerinde olsam o fiyata Gtx 760 alacağıma R9 280 alırdım. Gtx 760'tan daha performanslıdır. Artı R9 280 konfigrasyonuna Fx 8320 alırdım.İyi bir soğutma ile overclock yapardım.

Eğer kararın İntel'den yana ise 1866 mhz ram yerine 269 tlye 1600 mhz ram almanı tavsiye ederim.

Kararım İntel'den yana kardeş ya. Overclockla işim olmaz çünkü overclock yapınca sesi beni çok rahatsız eder. En ufak sese bile gelemiyorum. RAM'ı dediğin gibi 1600 MHz alacağım. Peki i5 4440 ve MSI GTX760 bu iki sisteme kaç wattlık power gerekli ?

R9 285 GTX 760'dan çok daha iyi bir kart. R9 285'i tercih etmelisin.

Peki soğutma ve ses olarak nasıl kardeş ? Bana en çok onlar önemli ondan...

Son düzenleyen: Moderatör:
kararım intelden yana kardeş ya overclockla işim olmaz çünkü overclock yapınca sesi beni çok rahatsız eder en ufak sese bile gelemiyorum ramı dediğin gibi 1600 mhz alacağım peki i5 4440 ve msi gtx760 bu iki sisteme kaç wattlık power gerekli ?

peki soğutma ve ses olarak nasıl kardeş ? bana en çok onlar önemli ondan..
En az 500 Watt güç kaynağı gerektirir ama 80+ olmasına dikkat et.
R9 285 için zaten tek bir seçeneğin var: Asus Strix OC. Soğutma konusunda son derece iyi ve ses konusunda son derece sessiz. Belli bir sıcaklığa gelmeden fanlar dönmez. Zaten oyuncular için tasarlanmış. Fabrika çıkışlı O.C yapılmış.
www.vatanbilgisayar.com: Asus R9 285 STRIX OC Edition 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

En az 500 Watt güç kaynağı gerektirir.Ama 80+ olmasına dikkat et.
R9 285 için zaten tek bir seçeneğin var: Asus Strix OC. Soğutma konusunda son derece iyi ve ses konusunda son derece sessiz. Belli bir sıcaklığa gelmeden fanlar dönmez. Zaten oyuncular için tasarlanmış. Fabrika çıkışlı o.c yapılmış.
www.vatanbilgisayar.com: Asus R9 285 STRIX OC Edition 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Dedigin ekran kartı güzel ama bütçemi inan aşıyor. Zaten 2000 TL'di bütçem. 2200TL'ye çıktım zar zor. Belki kasadan bile kısabilirim. Dediğin powera örnek gösterir misin? Pek anlamıyorum kusura bakma +80 dedigine...

Kasayı kapattıkça hiçbir ekran kartından ses duymazsınız. Ki açıkken de oyun oynarsanız gene duymazsınız gene. R9 285 iyi ama soğutmaları nasıl ben bilmiyorum da Sapphire 285 sipariş ettim ben de.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı