2300 TL'ye PC Toplama

Psyhcosocial

Hectopat
Yer
İncesu/Kayseri
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 2000-2300 tl arası pc toplayacağım oyun için, kendimce bir pc topladım beni ortalama 5 yıl götürecek bir pc istiyorum önerilerini ve ''Şunu şöyle yapsan daha iyi olur.'' şeklinde tavsiyelerinize ihtiyacım var. Bütçeden biraz kısmak için Ram'i 4 gb, İşlemciyi FX X4 yapsam çok şey fark eder mi veya başka bir donanım da bir değişiklik yapsam nasıl olur darboğaz olur mu? Ekran kartında çok iklimde kalıyorum Asus R9 270X mi Sapphire R9 270X mi tercih etmeliyim? Ayrıca SSD kartı ilerleyen dönemlerde ekleyeceğim, konu hakkında desteklerini beklerim. Teşekkürler.

2364vatan.png

Ben Olsam ekran kartında sapphire derdim bende sapphire 7870XT kullanıyorum bence sapphire al çünkü malzeme kalitesi çok iyi birde soğutucuyu çıkar yerine CM 412S al bide işlemciyi 8320-8350 yaparsan müthiş sistem olur.

Ram 4 GB alırsan güzel oyun oynuyamassın artık oyunların çoğu minumum 4 gb ram ister hale geldi.
FX 6300'ü iyi bir soğutma alıp O.C yaparsan rahat edersin. ama bu sistem 5 yıl gitmez ha belki şimdi battlefield 4 falan çok rahat oynatır ama 2.5 yıldan sonra ne olacağı belli değil monitörün 1920x1080 olduğu için 2.5 yıldan sonra ultra'da oynatamaz hale gelir.
Edit : Ekran kartını Asus modelini seçmeni tavsiye ederim Sapphire'lar ısınma sorunu çok çıkarıyor. Asus iyidir.

Ram 4 GB alırsan güzel oyun oynuyamassın artık oyunların çoğu minumum 4 gb ram ister hale geldi.
FX 6300'ü iyi bir soğutma alıp O.C yaparsan rahat edersin. ama bu sistem 5 yıl gitmez ha belki şimdi battlefield 4 falan çok rahat oynatır ama 2.5 yıldan sonra ne olacağı belli değil monitörün 1920x1080 olduğu için 2.5 yıldan sonra ultra'da oynatamaz hale gelir.
Edit : Ekran kartını Asus modelini seçmeni tavsiye ederim Sapphire'lar ısınma sorunu çok çıkarıyor. Asus iyidir.
Evet ram konusunda haklısın da bütçeden kısmak için alternatif olabilir mi diye düşündüm, MSI R9 270X'de düşündüm ama stoklarda yokmuş, o zaman monitöre o kadar para vermeye gerek yok AOC e2370 modelini almak daha mantıklı.

Ben Olsam ekran kartında sapphire derdim bende sapphire 7870XT kullanıyorum bence sapphire al çünkü malzeme kalitesi çok iyi birde soğutucuyu çıkar yerine CM 412S al bide işlemciyi 8320-8350 yaparsan müthiş sistem olur.
@BerkayBeyaz1 iyi diyorsun da onları alırsak bütçeyi aşıyorum. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı