23000 TL monitör dahil sistem önerisi

Seçtiğiniz kasa kaliteli ama hava alacak yeterli hava girişi yok.

Monitör olarak önerdiğim monitörün IPS panel olmasından dolayı renk kalitesi daha iyi. Gecikme süresi MPRT değil GtG yani neredeyse TN panel hızında yeni nesil Nano IPS panele sahip.

Sıvı soğutma olarak onu alabilirsiniz ama ondan daha uygun fiyata 360MM alınabiliyorken şahsen sırf Corsair diye o parayı vermezdim.
Kendim 240MM olanını kullanıyorum taş gibi sıvı soğutmadır. Silverstone PF360

Monitörün incelemesi:
Bu da sizin seçtiğinizin incelemesi:

Sıvı soğutma hariç bu şekilde 21.350₺ yapıyor.

Hocam beklerseniz RTX 3080 bile çıkar. Hatta zorlarsak R9 5900X bile takarız
tavsiyeni dikkate alıcam biraz daha bekleye bilirim
Bekle sen azcık piyasada ekran kartı yok hem NVIDIA sanırım mining kartı çıkarıcak (tam hatırlamıyorum) sen bekle yani.
önerin için sağ ol beklemeye geçicez artık stoklar yenilenene kadar
Sadece itopyadan toplamak yanlış olur sayfa önerilerim qp , gamegaraj, itopya, teknobiyotik , sinerji gaming gen tr , incehesap. akakçe den araştırın .
haklısın elimin altında itopyanın sitesi açıktı diye linkleri ordan attım. biraz araştırma yapınca daha uygun fiyatlı satan yerler oluyor dediğin gibi
Stoklar düzelince 3090 15k civarına düşer. Daha iyi bir sistem dizilir o zaman.
inşallah. Şuan sistem toplamak akil kâr'ı değil.
Sıvı soğutma hariç diğer dört bileşenin toplam fiyatı benim topladığım fiyata denk. :d
Oyun için bir sistem topluyorsunuz galiba anakart olarak msi x570 serisi bir anakart alabilirsiniz işlemci olarak ryzen 3700x ekran kartı olarak 3070-3080 düşünebilirsiniz.
Şahsen anakartın pek bir olayı yok bence oradan biraz fiyat kırpıp b550 serisi 4 ram slotlu bir anakart alıp en yüksek parayı ekran kartına yatırmak daha iyi olabilir.
Şuan için beklemek daha iyi olur üstteki yazar arkadaşın da dediği gibi 3 4 ay içerisinde fiyatlarda düşüş bekliyorum stok sorunu çözüme kavuşup piyasa biraz rahatlar gibi. Bütçeniz çok iyi yinede birşeyler de yapılabilir.
umarım dediğin gibi piyasa rahatlar da üst düzey bi sistem toplaya biliriz. Yorumun için teşekkür ederim
RTX 3090 Sistem toplanır.
arkadaşların dediği gibi elbette 3090 sistem toplanır fakat minimum 4k mönitör gerekli ve geriye kalan parçaları tamamlamakta sıkıntı çekebilirim. sanırım 3070 veya 3080 2k mönitör fazlasıyla işimi görücek gibi

Monitör olarak önerdiğim monitörün IPS panel olmasından dolayı renk kalitesi daha iyi. Gecikme süresi MPRT değil GtG yani neredeyse TN panel hızında yeni nesil Nano IPS panele sahip.

Sıvı soğutma olarak onu alabilirsiniz ama ondan daha uygun fiyata 360MM alınabiliyorken şahsen sırf Corsair diye o parayı vermezdim.

Monitörün incelemesi:

Hocam monitör çok pahalı olmuş. Monitörden kısılıp R7 5800X takılsa daha iyi olur.

Monitörün incelemesi:

hem film izleyip hem oyun oynayacağım için Va panel daha çok aklıma yatıyor.Acaba önerebileceğin va panel var mı ?
Ek olarak Corsair 4000d air flow serisi nasıl hava konusunda

Hem film izleyip hem de oyun oynayacağım için VA panel daha çok aklıma yatıyor. Acaba önerebileceğin VA panelli monitör var mı ?
Ek olarak, Corsair 4000D Airflow serisi nasıl hava konusunda?
VA panelli monitör kullanan birisi olarak, her VA panelde olan hafif ghostingi sevmedim. Özellikle koyu renklerde daha da göze batıyor.
Size önerdiğim monitör piyasada en iyi 2K çözünürlükteki monitörlerdendir. IPS panel eskisi gibi değil.

Bakın en iyi VA panelli 2K monitörlerden olan AOC CQ27G2U'da bile hafif ghosting oluyormuş.

Corsair 4000D Airflow ilk attığınıza göre daha iyi hava akışına sahip. Ama içerisinde 2 adet ışıksız fanla satılıyor. Yani RGB'li sistem kurmak için yanında fan da almalısınız. Bu yüzden iCUE 465X F/P olarak daha iyi olur. Zaten 465X kalite olarak da Corsair'in üst seviye ürünlerindendir.

Corsair haricinde tavsiye edebileceğim şu kasalar var:
CoolerMaster TD500 Mesh
Phanteks P400A RGB
Sharkoon REV200
Hocam monitör çok pahalı olmuş. Monitörden kısılıp R7 5800X takılsa daha iyi olur.
3-5 FPS için görüntü kalitesinden kısmak mantıklı olmaz. 5600X zaten çok güçlü bir işlemci.

VA panelli monitör kullanan birisi olarak, her VA panelde olan hafif ghostingi sevmedim. Özellikle koyu renklerde daha da göze batıyor.
Size önerdiğim monitör piyasada en iyi 2K çözünürlükteki monitörlerdendir. IPS panel eskisi gibi değil.

Bakın en iyi VA panelli 2K monitörlerden olan AOC CQ27G2U'da bile hafif ghosting oluyormuş.

Corsair 4000D Airflow ilk attığınıza göre daha iyi hava akışına sahip. Ama içerisinde 2 adet ışıksız fanla satılıyor. Yani RGB'li sistem kurmak için yanında fan da almalısınız. Bu yüzden iCUE 465X F/P olarak daha iyi olur. Zaten 465X kalite olarak da Corsair'in üst seviye ürünlerindendir.

Corsair haricinde tavsiye edebileceğim şu kasalar var:
CoolerMaster TD500 Mesh
Phanteks P400A RGB
Sharkoon REV200

3-5 FPS için görüntü kalitesinden kısmak mantıklı olmaz. 5600X zaten çok güçlü bir işlemci.
valla fikrimi değiştirdin teşekkür ederim. Attığın ips panel fazlasıyla işimizi görür gibi

Sıvı soğutma hariç diğer dört bileşenin toplam fiyatı benim topladığım fiyata denk. :d
oyun için bir sistem topluyorsunuz galiba anakart olarak MSI X570 serisi bir anakart alabilirsiniz işlemci olarak Ryzen 3700X ekran kartı olarak 3070-3080 düşünebilirsiniz.
Şahsen anakartın pek bir olayı yok bence oradan biraz fiyat kırpıp B550 serisi 4 RAM slotlu bir anakart alıp en yüksek parayı ekran kartına yatırmak daha iyi olabilir.
Şu an için beklemek daha iyi olur üstteki yazar arkadaşın da dediği gibi 3 4 ay içerisinde fiyatlarda düşüş bekliyorum stok sorunu çözüme kavuşup piyasa biraz rahatlar gibi. Bütçeniz çok iyi yine de bir şeyler de yapılabilir.

Ne 3700X i 5600X ile aynı para

Geri
Yukarı