23000 TL'ye dizüstü bilgisayar önerisi

Bütçe
23000 TL
Her gece vatanda %10 indirime düşüyor:

Az önce aldım 23850 TL ye Elime ulaşınca testleri yapıp foruma atacağım. Youtube da kaç gündür aramama rağmen bulamadım. Benden istediğiniz test varsa yazın yapıp atayım.
Merakla bekliyorum hocam incelemenizi. Hayırlı olsun.

Her gece vatan da %10 indirime düşüyor:

Az önce aldım 23850 TL'ye elime ulaşınca testleri yapıp foruma atacağım. YouTube'da kaç gündür aramama rağmen bulamadım. Benden istediğiniz test varsa yazın yapıp atayım.

Hocam yükteki sıcaklık değerlerini kontrol ederseniz cok güzel olur.

Dell G15 5511 Rtx 3050ti versiyonlu modeli kullanıyorum. Laptop tavsiyesinde bulunamam ama geçenlerde oyun oynarken şunu fark ettim bilgisayarımı sessiz moda alıp RDR2 oynadığımda kart 30 w güç tüketimi ile RDR2 de ortalama 48 FPS veriyordu. Yüksek performans modunda ise 90 w tüketip ortama 68 FPS alıyordum. Buda %42'lik performans artışına denk geliyor. The witcher 3'te de test ettim. Sonuçlar benzerdi. Yani demem o ki daha iyi bir termal çözüm ile yüksek güç tüketimine çıkabilen kartların pek bir numarası yok. Laptoplar özelinde konuşmak gerekirse getirdikleri performans termal konfor ve akustik konfor açısından göz ardı etmeye değer. Bunlar benim fikirlerim tabi ki. Ancak yeni laptop satın alacak arkadaşların bilmesi gerek diye buraya not düşmek istedim.

Hocam yükteki sıcaklık değerlerini kontrol ederseniz cok güzel olur.
Laptop dün gece elime ulaştı. Gerekli kurulumları yaptıktan sonra. CPU benchmark testinde fan hızı orta seviyeye bile çıkmamışken işlemci 65-70, ekran kartı ise 50-55 derecelerinde takıldı. Bir konu daha belirtmek istiyorum. Bu başlığın altına yazmam ne kadar doğru bilmiyorum gerçi ama: aygıt yöneticisinde donanım kimliklerini aratıp bulamadığım bazı sürücüler oldu. (3tane bilinmeyen aygıt, PCI Veri Alma ve Sinyal İşleme Denetleyicisi, Temel Sistem Aygıtı, USB Denetleyicisi). Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Konudan bağımsız: Laptopun fiyatı 292219 TL ye çıkmış

Laptop dün gece elime ulaştı. Gerekli kurulumları yaptıktan sonra. CPU benchmark testinde fan hızı orta seviyeye bile çıkmamışken işlemci 65-70, ekran kartı ise 50-55 derecelerinde takıldı. Bir konu daha belirtmek istiyorum. Bu başlığın altına yazmam ne kadar doğru bilmiyorum gerçi ama: Aygıt yöneticisinde donanım kimliklerini aratıp bulamadığım bazı sürücüler oldu. (3tane bilinmeyen aygıt, PCI veri alma ve sinyal işleme denetleyicisi, temel sistem aygıtı, USB denetleyicisi). Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Konudan bağımsız: Laptopun fiyatı 292219 TL'ye çıkmış.

Hocam bir de oyun testi yapabilir misiniz acaba. Dediginiz konu hakkinda bilgim yok.

Laptop dün gece elime ulaştı. Gerekli kurulumları yaptıktan sonra. CPU benchmark testinde fan hızı orta seviyeye bile çıkmamışken işlemci 65-70, ekran kartı ise 50-55 derecelerinde takıldı. Bir konu daha belirtmek istiyorum. Bu başlığın altına yazmam ne kadar doğru bilmiyorum gerçi ama: Aygıt yöneticisinde donanım kimliklerini aratıp bulamadığım bazı sürücüler oldu. (3tane bilinmeyen aygıt, PCI Veri Alma ve Sinyal İşleme Denetleyicisi, Temel Sistem Aygıtı, USB Denetleyicisi). Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Konudan bağımsız: Laptopun fiyatı 292219 TL'ye çıkmış

Bu konu hakkında servise sormanız daha sağlıklı olur. Ve birkaç resim bırakırsanız sevinirim.

Laptop dün gece elime ulaştı. Gerekli kurulumları yaptıktan sonra. CPU benchmark testinde fan hızı orta seviyeye bile çıkmamışken işlemci 65-70, ekran kartı ise 50-55 derecelerinde takıldı. Bir konu daha belirtmek istiyorum. Bu başlığın altına yazmam ne kadar doğru bilmiyorum gerçi ama: aygıt yöneticisinde donanım kimliklerini aratıp bulamadığım bazı sürücüler oldu. (3tane bilinmeyen aygıt, PCI Veri Alma ve Sinyal İşleme Denetleyicisi, Temel Sistem Aygıtı, USB Denetleyicisi). Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Konudan bağımsız: Laptopun fiyatı 292219 TL ye çıkmış
Hocam elinizde varsa GoW, rdr2, forza 4 ya da 5 testi yapabilir misiniz?

Bu konu hakkında servise sormanız daha sağlıklı olur. Ve birkaç resim bırakırsanız sevinirim.
Ekran Alıntısı.PNG

servisle görüştüm isterseniz ürünü gönderin biz bakalım dediler göndermeyi düşünmüyorum. Şuan, bu durumdan dolayı benim kullanamadığım hiçbir özellik beni etkilemediğinden problem görmüyorum.
Bu arada forza5i de indirmeye koydum yarına anca iner ahahah :D

Ben de bugün veya yarın kurulumunu yapacağım aynı cihazın. Eğer böyle bir şeyle karşılaşırsam haber ederim. Hep beraber bir çözüm yolu buluruz. Sıcaklık değerleri çok düşük gelmiş şaşırdım biraz normalde tam yükte 80'den aşağı inmez çoğu cihaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı