23000 TL'ye kadar laptop önerisi

Bütçe
23bin
Reis ben de bu modeli düşünüyordum da ekran kartı Max-P değilmiş sanırım bir de throttle sorunu ve Acer'in ekranları kalitesiz gibi duyumlar aldım bilginiz var mıdır?

Throttle sorunu yoktur bir de ekran kalitelidir ama üst düzey değildir standart Gaming laptop ekranı var işte ekran kartı'nı bilmiyorum Max-Q değil ondan eminim.

Hocam aklımda bir kaç soru varda
1- ekran sallanması yapıyor diyorlar çok sallanıyor mu?
2- fanları çok sesli çalışıyor mu
3- oyunlarda denediniz mi ne kadar ısınıyor
Arkadaşlar ekran kartından şikayetçi olmuş 23bine başka seçeneğiniz yok arkadaşlar yanına bir sıfır daha eklenirse o zaman çözeriz 4GB VRAM'i.

1- Evet ekran sallanıyor malesef öyle bir problem var beni çok rahatsız etmiyor açıkcadı.
2- Fanlar sessiz çalışıyor max hızdayken dışarıda hızlı sağanak yağmur yağdığını düşün öyle bir ses çıkarıyor ev arkadaşım yağmur yağıyor sanmıştı aşırı bir sesi yok çok tizde değil.
3- fanı max ayarda tutarsan performans modunda 80den yukarı çıkmıyor açmazsan autoda 85 derecelerde ekran kartı 75dereceden yukarı çıkmıyor en full ayarlarda bi kaç oyunda denedim DayZ Stanalone en ağır testimdi optimizasyonu kötü bir oyun. 5 6 FPS kaybı ile default ayarlarda işlemci 77dereceyi geçmedi fanları maks çalıştırmıyor max açarsan 75 in altına düşüyor ekran kartı ısınmıyor 75 dereceden yukarısını görmedim. Boştayken 45 ile 60 derece arasında bu kadar fark fanlar çalışmadığı için 0db modu var kapatmak istedim ama kapatamıyorum. Şuan hava soğut bu sıcaklıkları buna göre değerlendirin.

Arkadaşlar ekran kartından şikayetçi olmuş 23bine başka seçeneğiniz yok arkadaşlar yanına bir sıfır daha eklenirse o zaman çözeriz 4GB VRAM'i.

1- Evet ekran sallanıyor malesef öyle bir problem var beni çok rahatsız etmiyor açıkcadı.
2- Fanlar sessiz çalışıyor max hızdayken dışarıda hızlı sağanak yağmur yağdığını düşün öyle bir ses çıkarıyor ev arkadaşım yağmur yağıyor sanmıştı aşırı bir sesi yok çok tizde değil.
3- fanı max ayarda tutarsan performans modunda 80den yukarı çıkmıyor açmazsan autoda 85 derecelerde ekran kartı 75dereceden yukarı çıkmıyor en full ayarlarda bi kaç oyunda denedim DayZ Stanalone en ağır testimdi optimizasyonu kötü bir oyun. 5 6 FPS kaybı ile default ayarlarda işlemci 77dereceyi geçmedi fanları maks çalıştırmıyor max açarsan 75 in altına düşüyor ekran kartı ısınmıyor 75 dereceden yukarısını görmedim. Boştayken 45 ile 60 derece arasında bu kadar fark fanlar çalışmadığı için 0db modu var kapatmak istedim ama kapatamıyorum. Şuan hava soğut bu sıcaklıkları buna göre değerlendirin.
Hocam teşekkür ediyorum öncelikle i7 12700h modelini düşünüyorum bugün mağazasına da gidip baktım hocam dış görünüşü felan hoşuma gitti ama kullanıcısından dinlemek istedim sıcaklığı elinizde hissediyor musunuz ve ısınınca performansı çok etkileniyor mu bir de başka eksisi var mı laptopun alınır mı sizce?

Hocam teşekkür ediyorum öncelikle i7 12700h modelini düşünüyorum bugün mağazasına da gidip baktım hocam dış görünüşü felan hoşuma gitti ama kullanıcısından dinlemek istedim sıcaklığı elinizde hissediyor musunuz ve ısınınca performansı çok etkileniyor mu bir de başka eksisi var mı laptopun alınır mı sizce?
Dediğim gibi şuan hava soğuk olduğu için sıcaklıkla ilgili hiç bir problem yok hatta internette izlediğim testlerdekinden çok daha az ısınıyor ona göre kıyaslıyorum ama genel olarak bu modelin soğutması iyi araştırırken bi problem görmedim. Sıcaklığı hiç hissetmedim performansı etkileyecek kadar ısınmıyor.

Ben cihazı yeni aldım zaten alınır mı diye soruyorsunuz ama :D Alma nedenim fiyatı yeni nesil olması tasarımın sade olması ekran sallanmasından başka eksisi yok sallanmıyor diyemem buna ne kadar takılırsınız bilmiyorum ama ben hiç takılmıyorum aksine ekran ince ve metal olması güven sağlıyor bana, şarjı çabuk bitiyor 2 saati görmedim bu benden kaynaklı bir şeyler enerji çekiyor ama çözemedim henüz fanları manuel kontrol edemiyorum uygulaması üzerinden belki i7 olanda bu özellik vardı çok leke bırakıyor kadifemsi bi yapısı var bu konuda benim takıntım var sürekli ıslak mendille siliyorum. Performans konusunda oyun için almadım ama oynadığım oyunlarda problem yok 144FPS almasamda ekran 144 olduğu için daha akıcı hoparlörü beğenmedim kötü değil ama iyide değil portları bana yetiyor bunlar eksi olarak söyleyebilirim daha 1 haftadır kullanıyorum bendeki model R5 6600H 8GB DDR5 modeli işlemci ve ramden dolayı sizin modelden performansı çok çok daha düşük olacak tabi ki. Son olarak hızlı sarj oluyor. Başka merakınız varsa aktarayım ekran IPS mi bilmiyorum ama ekran parlaklığıda yeterli ekranıda genel olarak güzel.
Edit: Bu arada ürün bana defolu geldi toplu iğne ucu kadar boyası kavlamış HPStore'dan aldım yorum olarak bıraktım ama kimin umrunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı