2388 TL'ye ASUS TUF B450-PLUS ve Ryzen 5 3600 nasıl?

Flashback işlemci takmadan anakarta güç verip USB ile yapılan bir işlemdi diye biliyorum.
Bu işleme gerek yok zaten. B450 Tomahawk Max, BIOS güncellemeden 3000 serisi işlemcileri destekliyor.

Siz sanırım siparişi vermişsiniz, Tomahawk Max ile TUF Plus anakartı karşılaştırmak için konu açmışsınız. Yanlış mı düşünüyorum?

Bu TUF B450-PLUS anakartta 3600 işlemciyi BIOS Update etmeden direk takıp kullanılabiliyormuş sanırım Tomahawk anakartta Update yapıp kullanmak lazımmış onun içinse AM4 soketli bir işlemci bulmam gerekiyormuş.
Direkt kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bu işleme gerek yok zaten. B450 Tomahawk Max, BIOS güncellemeden 3000 serisi işlemcileri destekliyor.

Siz sanırım siparişi vermişsiniz, Tomahawk Max ile TUF Plus anakartı karşılaştırmak için konu açmışsınız. Yanlış mı düşünüyorum?

Hayır doğru düşünüyorsun, ben kendi kafama göre aldım doğru mu yaptım yanlış mı onu merak ettim sadece.

Almışsınız artık. Tomahawk Max daha iyi bir tercih olabilirdi lakin TUF Plus da üzmez. Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Teşekkürler ederim.
İşlemciyi gelen stok soğutucuyla kullanacağım işlemci hızı 3.6 GHz ben bunun üstüne çıkartabilir miyim yoksa sonra özel bir soğutma aldıktan sonra mı bu işlemi yapayım.

Teşekkürler ederim.
İşlemciyi gelen stok soğutucuyla kullanacağım işlemci hızı 3.6 GHz ben bunun üstüne çıkartabilir miyim yoksa sonra özel bir soğutma aldıktan sonra mı bu işlemi yapayım.
Stok soğutucuyla pek önermem. Bu arada hangi soğutucuyu almayı düşünüyorsunuz?

İşlemci soğutucular hakkında pek bir bilgim yok ama en ucuz ve kaliteli hangisi olursa onu almayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı