24.000 TL Gaming Laptop Önerisi

TheNightKing

Hectopat
Herkese iyi günler. Şu an MSI GL75 9SD 052XTR modelini kullanmaktayım. Tahminimce ekran kartında bir sorun olduğu için yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum. İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

Alacağım dizüstü ya da masaüstü bilgisayarın özellik olarak;
- Minimum ekran kartı GTX1660 Ti ve üstü.
- Minimum 16 GB 3200 MHz RAM ve üstü.
- İşlemcinin de minimum Intel i7 9. nesilden daha iyi bir performans gösteren veya, AMD ya da Intel fark etmez, daha üstün bir performans gösteren işlemcinin olması yeterli.
- Son olarak dizüstü bilgisayarların ekran boyutunun minimum 17.3 inç olması.

Ben kendim birkaç modele baktım.

Bulduğum ve beğendiğim dizüstü bilgisayarlar bunlar. Masaustu bilgisayarlarına baktığımda bu dizüstü bilgisayarındaki özellikteki bir kasa oluşturmak daha pahalıya mal oluyor sanırsam.

ASUS TUF ve ROG arasındaki fark nedir?
Monster mı ASUS mu sizce?

Daha iyi dizüstü bilgisayar önerileriniz varsa lütfen söyleyin. ASUS ROG olur, farklı bir marka olur vs. ve lütfen MSI marka ya da Servispoint denilen adi insanların baktığı farklı bir marka önermeyin. İllet ettim, illallah ettim, nefret ettim. Hatta zamanında keşke Monster alaydım da MSI almasaydım dedim. Bütçem maksimum 20-24 bin lira arası. Benim için alabileceğim en iyi oyun performansı veren bir bilgisayar almak yani parçalarının hepsinin hakkını verecek ve servisinin iyi olması.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bırak 20.4 ü.

Bu model MSI üretim.

Hemde üst sınıf MSI .
Seni yarı yolda bırakırsa paranı ben iade ederim sana.(Ciddi değilim. Demek istediğim o kadar iyi model)
Forumda kullanan dolu bu modeli ve alan kimse pişman olması. Ekranı kuşku yaratmasın. TN yazar ama aslında İPS level.

1000tl arttırabiliyorsanız kesinlikle bu legion 5'i alın.
Arttıramazsanız Monster 25.1 alabilirsiniz.
Legion bazen sorunlu olabilir. 25.1 no problem. Efsane laptop.
SteelSeries klavyesi bize yeter.
Ultra özelleştirmek klavye steelseries.
MSI üst model kasa.
MSI üretim.
RTX 3060...
Ve tabii ki efsane işlemcilerden i7-11800H...
Daha ne istersin.

Legion bazen sorunlu olabilir. 25.1 no problem. Efsane laptop.
SteelSeries klavyesi bize yeter.
Ultra özelleştirmek klavye steelseries.
MSI üst model kasa.
MSI üretim.
RTX 3060...
Ve tabii ki efsane işlemcilerden i7-11800H...
Daha ne istersin
Atılan Legion'da Max-P 3070 var, v25.1 iyi fakat Legion çok daha performanslı.

Model önermeyeceğim ama sana şöyle iki önerim var;
O paraya bence 1660ti alma kesinlikle rtx almaya çalış ilerde dlss kullanırsın, şimdi ray traycing kullanırsın ve ekran kartı watt değerine bakman gerekiyor. Mesela rtx 3050lerde 35 wattan 85 watta kadar falan destek var ve şöyle bir örnek veriyim rtx 3050 ti 60 watt rtx 3050 75 watt veya 80 watta eşdeğer oyun performansı olarak. Bu arada ilk attığın asus kasa olarak, port sayısı olarak baya iyi diye biliyorum.

Tulpar iyiydi çünkü o fiyatta en iyi performansı o sunuyordu ancak şimdi ondan cok daha iyi Legion var bin lira farkla ve kesinlikle o farka değer. Fark vermem 3060 yeter dersen 11. Nesil Aorus alabilirsin daha iyi bir ekran daha iyi batarya süresi vs sunuyor ayrıca daha ucuz. Benim için 10. Nesil de yeter dersen aralarında maksimum yüzde 10 performans farki olan 10. Nesil Aorus da alabilirsin ve fiyat olarak da baya avantajli. Kısacası bugün için fiyatlar gözönüne alındığında Tulpar'in şansı yok.

Geri
Yukarı