24.000 TL'ye Lenovo Ideapad Gaming 3 alınır mı?

Bütçe
24.000 TL
MUX sorununu çift kanal ram'in çözdüğü söyleniyor. 16 GB olan çift kanal değil mi? Ek ram mi isteyecek. Daha elimde değil bilgisayar o yüzden soruyorum. Bana mantıklı bir seçim gibi gelmişti.
MUX bir sorun değil, ekran kartını daha verimli kullanmayı sağlayan bir seçenek, RAM'in MUX'la bir alakası yok, çift kanal RAM oyun performansını arttırıyor ve sistemin daha iyi kullanılmasını sağlıyor o kadar. Ben sizin yerinizde olsam T7 20.4 veya TUF A15 alırdım.

Bütçeni aşamıyorsan yapacak çok bir şey yok maalesef. Belki taksit kullanıp üzerini tamamlayabilirsin sadece bu aklıma geliyor. ASUS olan bilgisayar en iyisi burada.

Bilgisayarın resetlenmesi gerektiği söyleniyor videolarda. Kapat aç yaparken zaman kaybı fazla zaten.

ASUS olanın oyun testini bulamadım. Siz de bakar mısınız?

Ideapad'ın çok eksiği var TUF A15'e karşı, işlemcisi daha kötü, MUX yok, DDR4 bir sisteme sahip, ekran kartı 90W. Öte yandan Tulpar rakip olabilecek bir laptop ancak onun da batarya ömrü düşük, işlemcisi A15'teki kadar iyi değil ve DDR4 bir sisteme sahip. Ama Tulpar'ın da soğutması ve paneli daha iyi, ek olarak ekranı 17.3.

ASUS olanın oyun testini bulamadım. Siz de bakar mısınız?

TUF A15 piyasadaki 3060'ların çoğundan daha iyi performans veriyor. Legion 5'in 2022 versiyonuyla kafa kafaya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ideapad'ın çok eksiği var TUF A15'e karşı, işlemcisi daha kötü, MUX yok, DDR4 bir sisteme sahip, ekran kartı 90W. Öte yandan Tulpar rakip olabilecek bir laptop ancak onun da batarya ömrü düşük, işlemcisi A15'teki kadar iyi değil ve DDR4 bir sisteme sahip. Ama Tulpar'ın da soğutması ve paneli daha iyi, ek olarak ekranı 17.3.

TUF A15 piyasadaki 3060'ların çoğundan daha iyi performans veriyor. Legion 5'in 2022 versiyonuyla kafa kafaya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam benim kafam karıştı şimdi. Bu videoki laptopun ürün linkini atar mısınız?

Ama sen daha çok karıştırdın şimdi kafamı.

TUF sıcaklık olarak sınırda çalışıyor donanım olarak 20.4'den daha iyi olsa da, eğer pil ömrü onemsemiyorsaniz 20.4 alın kısaca.

Hocam benim kafam karıştı şimdi. Bu videoki laptopun ürün linkini atar mısınız?
TUF'tan bahsediyor ama ısınma sorunu var cihazin bence pek mantıklı değil gene de.
Evet soğutması çok iyi değil ancak berbat da sayılmaz, ısınıyor olsa bile güzel bir performans veriyor.

Bence işlemcinin 90 dereceyi geçmemesi önemli işlemcilerde 90 dereceyi geçmeyip 80-85 derece arası takılması bence sorun değil. Önemli olan işlemci frekansını veya ekran kartı frekansının düşmemesi. Monster yerine Ideapad Gaming 3 veya ASUS TUF A15 alınabilir.

Bence işlemcinin 90 dereceyi geçmemesi önemli işlemcilerde 90 dereceyi geçmeyip 80-85 derece arası takılması bence sorun değil. Önemli olan işlemci frekansını veya ekran kartı frekansının düşmemesi. Monster yerine Ideapad Gaming 3 veya ASUS TUF A15 alınabilir.
Zaten oyun teslerinin çoğunda 90-92 dereceyi geçmiyor ve frekansını düşürmüyor. İşlemci 95 dereceye kadar sorunsuz çalışabiliyor. Ideapad Gaming 3 şu an alınmaz, eski modellerinin çok eksiği var ve yeni modellerinin ise sadece 3050'li versiyonları var. TUF A15'in oyun testlerinde güzel sıcaklıklarda çalıştığını gördüm, stres testlerinde GPU ve CPU %100 e kadar zorlandığı için sıcaklıklar biraz fazla çıkıyor ancak kullandığınız programlarda veya oyunlarda çoğu zaman bu kadar kullanılmıyor.

Geri
Yukarı