24.000 TL'ye Lenovo Ideapad Gaming 3 alınır mı?

Bütçe
24.000 TL
Ekran kartının bile yer yer sınırda çalıştığını oyun testinde görüyorsun oyun, işlemcinin sınırı 95 ona yakın civarlarda çalışıyor. Zaten yukarıda attığı jarrodun videosundaki stres testine baksan 21 derece odada bile throtthle değerlerine düştüğünü görürsün, termal macun etkisini azaltip içi tozlandiginda bence o GPU rahatça frekans kısar oyunda bile. Buna rağmen Monster alma deyip TUF al diyorsan tamam.

Bence işlemcinin 90 dereceyi geçmemesi önemli işlemcilerde 90 dereceyi geçmeyip 80-85 derece arası takılması bence sorun değil. Önemli olan işlemci frekansını veya ekran kartı frekansının düşmemesi. Monster yerine Ideapad Gaming 3 veya ASUS TUF A15 alınabilir.

Ekran kartının bile yer yer sınırda çalıştığını oyun testinde görüyorsun oyun, işlemcinin sınırı 95 ona yakın civarlarda çalışıyor. Zaten yukarıda attığı jarrodun videosundaki stres testine baksan 21 derece odada bile throtthle değerlerine düştüğünü görürsün, cihaz biraz tozlanip termal macun etkisini azaltip içi tozlandiginda bence o GPU rahatça frekans kısar oyunda bile. Buna rağmen Monster alma deyip TUF al diyorsan tamam.
Evet bilgisayarı temiz tutmak ve imkan varsa soğutucu kullanmak kullanıcının yararına olur, öte yandan Monster'a karşı birkaç artısı da var. Alacak kişi avantajlarını ve dezavantajlarını hesaplayıp satın alabilir, örnek olarak A15'in bataryası Youtube kullanımında 10 saat kadar gidiyormuş. Ama öte yandan Monster batarya konusunda çok kötü. Alacak kişi hepsini göz önünde bulundurup seçim yapar artık.

Artısı işlemci ve batarya, batarya kısmınıda söyledim ama bir şey demedi kendisi. İşlemciyle oyun performansı açısından fark pek olmasa da multide fark var evet. Onun dışında GPU'yu için işine katmiyorum o sıcaklıkta çalıştığı için. Eksileri ise panel kalitesi daha kötü soğutma.

Artısı işlemci ve batarya, batarya kısmınıda söyledim ama bir şey demedi kendisi. İşlemciyle oyun performansı açısından fark pek olmasa da multide fark var evet. Onun dışında GPU'yu için işine katmiyorum o sıcaklıkta çalıştığı için. Eksileri ise panel kalitesi daha kötü soğutma.
Ekranın biraz daha küçük olması da eksiden sayılabilir artık ancak bu kullanıcıya kalmış, taşıma konusunda küçük ekranlar daha avantajlı oluyor. Aslında soğutmasının Monster'daki kadar başarılı olmaması da alan kısıtlığına bağlanabilir.

Ekranın biraz daha küçük olması da eksiden sayılabilir artık ancak bu kullanıcıya kalmış, taşıma konusunda küçük ekranlar daha avantajlı oluyor. Aslında soğutmasının Monster'daki kadar başarılı olmaması da alan kısıtlığına bağlanabilir.

sRGB değerleri düşük TUF'ta.

Geri
Yukarı