24" 144Hz monitör önerisi

Ölü pikselin firmayla ne alakası var? Her firmada ölü piksel çıkabilir, her monitörde ölü piksel çıkabilir de çıkmayabilir de.

Tabi ki çıkabilir fakat değiştirme şartlarını bilmediğim için birazcık korktum. Örneğin 5 ölü pixel altı değişim olmaması gibi şikayetler okuduğumdan dolayı temkinli yaklaşıyorum.

Tabi ki çıkabilir fakat değiştirme şartlarını bilmediğim için birazcık korktum. Örneğin 5 ölü piksel altı değişim olmaması gibi şikayetler okuduğumdan dolayı temkinli yaklaşıyorum.
Bunu da Asus gibi firmalar belirliyor diye biliyorum Vatan gibi mağazalardan ziyade.

AOC nin IPS panel hem 75hz, hem de 144hz olanlarını kullandım. FreeSync, usb cikislari, dahili hoparlör, pivot vb ne ararsanız var. Oldukça güzel ve özellikleri dolu. Şuan 2 tane 144hz AOC IPS panel kullanıyorum ve hiçbir problemim yok.

Bunu da ASUS gibi firmalar belirliyor diye biliyorum Vatan gibi mağazalardan ziyade.

Evet haklısınız, markalar belirliyor sanırım. Seçim yapmadan önce araştırmak mantıklı olacaktır. Dediğim gibi bazı markalar 3 veya 5 pixel altı değişim yapmıyormuş. Bunun hakkında birçok şikayet okuyunca ben de haliyle biraz temkinli davranıyorum.

Açıkcası Vatan Bilgisayar gibi ulaşabileceğim bir yerden almak istiyorum. Ölü piksel olaylarından dolayı, Hepsiburada ve İtopya'ya birazcık temkinli yaklaşıyorum.
Hocam Vatan internet şubesinden almıştım ben zaten. Diğer yerlerde 2k civarlarıydı Vatan'da uygundu. İnternetten aldım ve geldiğinde 1 adet ölü piksel vardı. Şubelerine gittiğimde müşteri hizmetleri bölümüne anlattım derdimi onay kağıdı gelince değişim yaptılar. Testi de orada yaptım. Şu an çok şükür sıkıntısız kullanıyorum.

Attıklarının içinde XG2405 bence tek atar hepsine.

LG olan da güzelmiş, ilk defa gördüm onu. Diğerleri içinden XG2405.
Yalnız LG modeli viev sonici 2 katlar 4 çarpar 8 böler.

Sanırım biraz abartı oldu:)

Bu monitörler arasında Panda panel kullanmayan ve gerçek 1 MS GtG veren tek monitör LG'dir. Ayrıca parlaklık değeri 300 cd bu da diğerlerinden daha iyi bir özelliği bu yüzden kesinlikle LG diyorum aynı modeller arasında kalıp ben de tercihimi LG'den yana kullandım forumdaki arkadaşların da yardımıyla şuan çok memnunum monitörden.

24G2U ile çok karşılaştırıldı bu monitör. 24G2U'ya göre eksikleri olarak DP kablosu bulunmaması, 1ms modunda parlaklığın ciddi derecede azalması ve 1ms modunda FreeSync ve G-SYNC'in kullanılmaması sayılabilir. Artısı var mı bilmiyorum.
Bu 1ms modunda parlaklığın azalması beni de korkutuyor. 24G2U modelinde 1ms modunda parlaklık azalmıyor değil mi? Bir de GTG gecikme süresi kaç biliyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı