24+4 DVI portundan 24+1 DVI portuna görüntü sağlama

OziMozi

Centipat
Daha fazla  
Selamlar. Ekran kartım ATI Sapphire 4850 ve DVI portu 24+4. Monitörümünki ise 24+1, bu işi nasıl çözeceğim acaba?

Selamlar. Ekran kartım ATI Sapphire 4850 ve DVI portu 24+4. monitörümünki ise 24+1, bu işi nasıl çözeceğim acaba?

Senin ekran kartının DVI portu DVI-ı yani hem analog hem dijital sinyal iletebiliyor. Monitöründeki DVI portu ise DVI-D yani sadece analog sinyali alabiliyor. Senin fazlalık olan pinleri takmana gerek yok
Monitöründeki port sanırım bu

1614693818884.png

Fakat ekran kartı çıkışındaki bu

1614693829382.png

Bu durumda bir DVI-D kablo alman yeterli olacaktır kullanmayacağın 4 pin ile zaten işin olmayacağından dolayı sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.

Senin ekran kartının DVI portu DVI-ı yani hem analog hem dijital sinyal iletebiliyor. Monitöründeki DVI portu ise DVI-D yani sadece analog sinyali alabiliyor. Senin fazlalık olan pinleri takmana gerek yok
Monitöründeki port sanırım bu

Eki Görüntüle 902989

Fakat ekran kartı çıkışındaki bu

Eki Görüntüle 902990

Bu durumda bir DVI-D kablo alman yeterli olacaktır kullanmayacağın 4 pin ile zaten işin olmayacağından dolayı sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.
Evet aynı şekilde oldu çalıştı fakat şimdide sadece 60 hz alabiliyorum monitör 144hz bunun sebebini biliyor musun acaba ?

Evet aynı şekilde oldu çalıştı fakat şimdi de sadece 60 Hz alabiliyorum monitör 144Hz bunun sebebini biliyor musun acaba?

Monitöründe Display Port girişi var mı? Var ise Display Port üzerinden 144hz destekliyor olabilir. Bu durumda da aktif dönüştürücü ya da yeni ekran kartı gerekli diye biliyorum. Aktif dönüştürücüler pek önerilmiyorlar ama bilemem tabiki.

Monitöründe Display Port girişi var mı? Var ise Display Port üzerinden 144hz destekliyor olabilir. Bu durumda da aktif dönüştürücü ya da yeni ekran kartı gerekli diye biliyorum. Aktif dönüştürücüler pek önerilmiyorlar ama bilemem tabiki.
Evet monitörde dp varda ekran kartında yok onu dönüştürücü ile takarsam ne olur onu bilmiyorum tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı