24.500 TL'ye i5-13400F - RTX 3060 sistem alınır mı?

Bütçe
25000TL
Dostum çok teşekkürler son olarak bir göz atar mısın?
Özelleştirmede SSD'yi 1TB seçtim: MLD 1TB M500 7000/4700 MB NVMe gen4 M.2 SSD.
Sonra kasadan biraz şüphelendim soğuma ve hava alma açısından biraz kötü geldi gözüme onu da değiştirdim: Cooler Master Masterbox MB520 ARGB 4x120mm fanlı mesh ön panel mıd Tower kasa.
Son olarak da az bir şey para kaldı diye 200TL ekleyip 750W olan güç kaynağını seçtim olur mu sence tam sınırda fiyat 25000TL.

NZXT normalde çok fanlı ve mesh kasalar yapardı bu kasada biraz cimrilik yapmış Cooler Master mesh güzel bir kasa eğer beyaz istersen beyaz seçeneğide varmış kasanın 80 TL gibi bir farka onun dışında 750W olması ileride ekran kartı değişince güç çekmesinde yardımcı olur videoyu izlediysen RTX 4060 mı 3070 mi karar verdiysen ghost veya tron V3 arasından bir seçenek yapıp alırsın 4060 sistem biraz daha ucuz ama 3070 Ti ile aralarında 15 20 FPS farkı var artık gerisi senin kararın dostum şimdiden hayırlı olsun 7 ile 15 işgünü içerisinde kasan elinde olur muhtemelen çok alan kişi yoksa.

NZXT normalde çok fanlı ve mesh kasalar yapardı bu kasada biraz cimrilik yapmış Cooler Master mesh güzel bir kasa eğer beyaz istersen beyaz seçeneğide varmış kasanın 80 TL gibi bir farka onun dışında 750W olması ileride ekran kartı değişince güç çekmesinde yardımcı olur videoyu izlediysen RTX 4060 mı 3070 mi karar verdiysen ghost veya tron V3 arasından bir seçenek yapıp alırsın 4060 sistem biraz daha ucuz ama 3070 Ti ile aralarında 15 20 FPS farkı var artık gerisi senin kararın dostum şimdiden hayırlı olsun 7 ile 15 işgünü içerisinde kasan elinde olur muhtemelen çok alan kişi yoksa.

Tamam dostum öyle yaparım ama SSD sanki daha kötü gibi benim seçtiğim SSD 7000/4700 neye göre iyi kötü oluyordu söyler misin?

XPG yap al gec. MLD alinmaz.

Üsteki arkadaşın dediği gibi anakartı b550 yapabilirim ama ssd de biraz şüpelendim daha mı iyi yoksa daha mı kötü yaptığım değişiklikler içine bu arkadaşın dediklerini de koyacağım.

Üsteki arkadaşın dediği gibi anakartı B550 yapabilirim ama SSD de biraz şüphelendim daha mı iyi yoksa daha mı kötü yaptığım değişiklikler içine bu arkadaşın dediklerini de koyacağım.

MLD marka olarak SSD tarafında pek güvenilir değil en güvenli SSD markası Samsung 7000 okuma 4000 yazmada bir şey ifade etmiyor sürekli render işleriyle uğraşan birisi değilsen SSD alacak birisi oyun oynuyorsa DRAM bulunuyor mu diye bakmalı öncelikle daha sonrasında depolama alanı olarak ne kadar boyuta ihtiyacı var onu kontrol etmesi gerekiyor Samsung 500GB 980 3100 2600 M.2 SSD bulunuyor özelleştirmede eğer istersen onu al daha sonra Kioxia Exceria 1 TB DRAM bulunan bir SSD var 1500 TL bandında onu eklersin eğer istersen eğer uğraşmak istemem dersen XPG olanı al anakart tarafındada B550 daha iyi.

Üsteki arkadaşın dediği gibi anakartı B550 yapabilirim ama SSD de biraz şüphelendim daha mı iyi yoksa daha mı kötü yaptığım değişiklikler içine bu arkadaşın dediklerini de koyacağım.

MLD bir Türk markasi ve bildigin uzere etiket basiliyor urunlere, uretim yeri Çin. XPG, uluslararasi bir marka. Zaten o hiza ne ihtiyacin var? Al gec XPG yapip.

B550 yapma amacin daha gelismis chipset; ekstra M.2 slot, daha yeni chipset, PCle 4.0

3070 Ti mantiksiz, cunku bir guvenilir tarafi yok. 4060 Ti'nin var, cunku DLSS3, frame generation (DLSS kare olusturma) var.
Daha az guc tuketimi, yeni mimari. Her zaman yenisi daha iyidir. 2021 yilinda degiliz ki RTX 3000 serisi alalim.

En başta 2 3 ay stock soğutucuyla idare edilebilir mi sence?
Hemen alabilcek param yok şuan

Yeni konular

Geri
Yukarı