24 inçte 2K oynanır mı?

Cristabol Brown

Hectopat
Yer
Antalya
Yaz sonlarına doğru 3060'lı bir sistem toplayacağım fakat ben ilk başlarda direkt 2K bir sistem toplamak istiyordum (5 yıldır PC almayı bekledim bari beklediğime değen güzel bir PC istiyordum çünkü). Baktım 2K sistem için 2K monitör almak gerekiyormuş 2K 144Hz IPS&VA panelli ortalama bir monitörde 3-3.5k arası olduğu için benim bütçemi aşıyordu. Bende sonradan neyse hadi 1080p bir sistem toplayayım dedim ama en düşük ekran kartı olarak da 3060&2060 takacağım. E tabii bayağı araştırmıştım zamanında 2060'ta 3060'ta 2K açabilecek kartlar arada bir ayarları 2K yapıp oynarım diye düşünüyorum. Ama abi sıfır deneyimim var önceki bilgisayarım CS de 720p de en düşük ayarlarda 30FPS üstüne çıkabilen bir PC değildi yani 1080p yi bile adam akıllı tatmamışım. Monitörler konusunda 27 inç 2K 24 inç 1080p monitörüdür diye bir adet var. Deneyimi olanlara soruyorum. 1080p 24 inç IPS panelli bir monitörde ben oyunları ayarlardan 2K yaptığımda ne olur? 2K'nın olayını biliyorum tabii k arttırdıkça hem ekran keskinleşiyor hem de daha iyi renkler çıkıyor okey ama 24 inç 2K için çok mu küçük kalır? Çok mı sıkışır pikseller? İlla 27 mi almalıyım? Hangisi mantıklı karar veremedim 27 inç 1080p monitörlerde 1080PNIN tam tadı alınmıyormuş 1080p 27 inç monitör alıp arada 2K mı kullanayım yoksa 24 inç alıp hem daha ucuz olup hem de gene de idare edebilir miyim 2K açtığımda? Ne Google da ne de yt de bu konuyla ilgili hiçbir şey bulamadım son çarem burasıydı.
24 inç olarak MSI G241 monitörünü almaya planlıyorum monitör tavsiyeside istemiyorum teşekkür ederim. (kronik sorunu varsa söyleyebilirsiniz ama tabii)

3060 2K için o kadar da uygun değil. Ayarları medium-Low yaparsanız başka.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ayarları Low veya medium yapmaya gerek yok. Videodaki FPS'ler beni gayet tatmin ediyor CS de 720p de 30 FPS alırken güzel grafikleri olan sağlam oyunlarda 2K yüksek/ultra ayarlarda 50-60FPS alınca çağ atlayacağım için gayet yeterli. Kaldı ki 3200MHz RAM alacağım videoda kullanılan sistemde 3000MHz RAM takılıyor yani tüm oyunlarda hemen hemen 2K Ultra'da 60FPS alacağım. Bütçem biraz daha iyi olsaydı R5 3600 değil R5 5600X falan alıp 3600MHz RAM takabilmek isterdim ama maalesef…

3060 2K oynatır ama 24 inç 2K monitör bulamayabilirsiniz.

Asıl sorum 2K için 24 inç monitör alınır mı değil, 24 inç 1080p monitörde 2K ayarlarda oyun oynanır mı ekran nasıl olurdu.
Arkadaşlar gözünüzle okuduğunuza emin misiniz size ne soruyorum siz ne diyorsunuz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ayarları Low veya medium yapmaya gerek yok. Videodaki FPS'ler beni gayet tatmin ediyor CS de 720p de 30 FPS alırken güzel grafikleri olan sağlam oyunlarda 2K yüksek/ultra ayarlarda 50-60FPS alınca çağ atlayacağım için gayet yeterli. Kaldı ki 3200MHz RAM alacağım videoda kullanılan sistemde 3000MHz RAM takılıyor yani tüm oyunlarda hemen hemen 2K Ultra'da 60FPS alacağım. Bütçem biraz daha iyi olsaydı R5 3600 değil R5 5600X falan alıp 3600MHz RAM takabilmek isterdim ama maalesef…

Asıl sorum 2K için 24 inç monitör alınır mı değil, 24 inç 1080p monitörde 2K ayarlarda oyun oynanır mı ekran nasıl olurdu.

Arkadaşlar gözünüzle okuduğunuza emin misiniz size ne soruyorum siz ne diyorsunuz?

1080p monitörde 1080p oynanır 2 k değil ha overlock yapacaksan yardımcı olurum

Geri
Yukarı