24 Mart 2021 Vakaları Açıklandı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videonun başını izler misiniz? 30-40. saniyeye kadar.

Ya okul çok kontrollü bir ortam diyor. Geçen hafta sınavlar oldu. Bütün okul ağzına kadar dolu ve hiç kimse kurallara uymuyor. Normal zamanda bile bu kadar olmuyordu. Böyle olacağını koskoca bakan nasıl bilemiyor anlayamıyor. Nasıl yani nasıl?

Ya okul çok kontrollü bir ortam diyor. Geçen hafta sınavlar oldu. Bütün okul ağzına kadar dolu ve hiç kimse kurallara uymuyor. Normal zamanda bile bu kadar olmuyordu. Böyle olacağını koskoca bakan nasıl bilemiyor anlayamıyor. Nasıl yani nasıl?
Bugün sınava gittim, kokudan midem bulandı. Hava bile yoktu. Sınıflar çok soğuktu. Sosyal mesafenin m'si yoktu.

Papazın neresini dinlemeyi geldiniz? Yalanlarını mı?
Bir de vatandaşlardan altın ve dolarları bozdurmasını istiyordu, kendileri düzeltemeyenince, vatandaşlardan istedi, yazık...

Neyse, geçmiş olsun...

İngilizce hocam okula gitmişti bugün. Okulda bir kız görmüş. Kız hapşururken özellikle maskesini çıkarmış. Hoca kızın yanına gidip sormuş neden maskeni çıkardın diye. Kız maskem kirlenir demiş...

Hâlâ kongre yapılıp önlem alınmamaya devam edilsin, dünya üzerindeki en yavaş aşıyı oluyoruz sanırım, sanki ülkenin yarısına aşı yapıldı da bu kadar rahatladık.
Türkiye'de genel aşılanma oranı %6. Gerçekten şaka gibi ya. Aşı ülkeye gireli 2 ay oldu daha 10 milyon kişiyi aşılayamadılar.

Aklım almıyor cidden. Dünyada en çok vaka çıkan dördüncü ülkeyiz. Avrupa'da birinciyiz. Kendi ilim için söylüyorum, il vaka sayılarının ilk açıklandığı hafta 28di. Şuan 138 oldu. Hala 28miş gibi devam ediyor o renk haritasını güncellemiyorlar. Sarıdan kırmızıya çıktık hala sarı gibi devam ediyor. Bütün Türkiye'de durum böyle. Hala sınav yapacağız okulları açacağız diyorlar. Hala virüs yokmuş gibi kongre yapıyorlar. Sağlık bakanı o kongrenin üzerine tebriklerini sunuyor. Ölen binlerce insan hastalanan binlerce insanın üzerine bunu yapıyorlar. Aklım almıyor. İnsanların akılları ile dalga geçiyorlar. Bu kadar olmaz artık yazıklar olsun.

Bir yandan da üzülüyorum:(
Vatandaş, kusura bakmasın da hiçbirşey bilmiyor(görevini yapanlara sözüm yok) otobüsteyim, bir tane yaşlı amca maskesini çıkarıp hapşurdu, daha sonra maskesini geri taktı. Gel de sinirden çıldırma.

65 yaş üzeri tamamen aşılanmıştı diye biliyorum kim bu 100'er 100'er ölen insanlar? Ya aşı işe yaramıyor ya da ölenlerin yaş ortalaması bayağı bir düştü. Burada bir soru işareti var. Bir patlamada 10 kişi öldüğünde hepsi ailesinden, mesleğine kadar bilinirdi. Mahremiyet ayrı bir konu ama 3-5 kişi dışında "şu ölmüş" diye duymuyorsun bile. Virüsten ölenler direkt buharlaşıyor gibi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı