24 Mbit hız yerine 10 Mbit hız almak

Makaleler
1
Merhabalar. Bir kaç gün önce paketimi 24 Mbit olarak yükselttirmiştim fakat maalesef iki gündür 24 yerine 10 Mbit hız alıyorum. Müşteri hizmetlerini aradık, sorun yok dediler. Ben de modemden şüphelendim. Aşağıda modemin değerlerini görebilirsiniz.

qwewqewqewqe.png

"Hat zayıflaması" adlı bölümden şüpheleniyorum. Modemi değiştirmeli miyim?

Kullandığım modem: TD-W9970V3. Yani, Türk Telekom'un vermiş olduğu modem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de 16 yerine 2 megabit alıyordum. Şaka gibiydi. Geldiler binadaki kablolar çok yıpranmış falan dediler, bina dışından dolaştırıp balkondan kablo çektirdim. Şu an 40 megabite kadar alabilirsin diyor modem arayüzü. Tüm sorunlar çözüldü.

Demem o ki en iyisi uzmanını çağırtmak.

Ben de 16 yerine 2 megabit alıyordum. Şaka gibiydi. Geldiler binadaki kablolar çok yıpranmış falan dediler, bina dışından dolaştırıp balkondan kablo çektirdim. Şu an 40 megabite kadar alabilirsin diyor modem arayüzü. Tüm sorunlar çözüldü.

Demem o ki en iyisi uzmanını çağırtmak.
Korkuttun beni.

Hocam sırf o kabloyu çektirmek için 150 kağıt baymıştım 3-4 yıl önce 🙂 Dediğim gibi servis çağır. En iyi tavsiyeyi onlar verir genelde. Bir de buralarda bir yerde hat değerleri rehberi olacaktı. Bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı