24 Mbps download olmasına rağmen indirme hızı 1.5 MB

Serqius

Hectopat
Yer
Rizembul
Download hızım 24Mbps olmasına rağmen saniyede 1 - 1.5 MB hız alıyorum. Ara sıra 800KB'ye bile düşüyor. Sizce bu neden kaynaklanıyor olabilir? Yoğunluktan mıdır acaba?

Screenshot_20200420-020518_Speedtest.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Şaka gibi, hiçbirimizin interneti sizinki kadar iyi değil...
Vallaha kime göre neye göre çoğu arkadaşım 100 - 50mbps internet kullanıyor.
Eğer Wi-Fi kullanıyorsan Wi-Fi kaynaklı olabilir. Mesela benim internet 35 Mbps ama Wi-Fi kullandığımda 10-15 arası oluyor.
Hocam gördüğünüz gibi wi fi kullansam bile hızım 24mbps'nin altına inmiyor. Ama download hızı çok dalgalı. Nadiren 3 oluyor ara sıra 2.5 genellikle 1 - 1.5mb civarı.

Maksimum alacağın download hızı 2,4 mb/s. İndirme yaptığın kaynağa göre değişmekle birlikte 1,5 mb/s kötü değil.

Vallaha kime göre neye göre çoğu arkadaşım 100 - 50mbps internet kullanıyor.

Hocam gördüğünüz gibi wi fi kullansam bile hızım 24mbps'nin altına inmiyor. Ama download hızı çok dalgalı. Nadiren 3 oluyor ara sıra 2.5 genellikle 1 - 1.5mb civarı.
Hocam kusuruma bakmayın görmeden yazmışım. Yoğunluktan olabilir. Ben de birkaç gün önce buna benzer sıkıntılar yaşadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı