24 Mbps ile 4 MB/s indirme normal mi?

Berkay242

Hectopat
Arkadaşlar 24 Mbps Turkcell Superonline kullanıcısıyım indirme yaparken Steam'de en fazla 4 MB/s ile indirme yaptığını gördüm, düşük bir seviye mi?
Ve indirme yaparken hızım da düşüyor "AKK" olmamasına rağmen, herhangi bir video izlenmiyor,
normal mi?

1.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
8 bit 1 Byte eder. Buna göre Mbps / 8 yaparsanız ulaşabileceğiniz indirme hızını bulmuş olursunuz.
Buna göre 3 MB/s hıza ulaşabilirsiniz ki görselde de bu düzeyde bir hız mevcut. Yani normal.
Ve indirme yaparken hızım da düşüyor "AKK" olmamasına rağmen, herhangi bir video izlenmiyor,
normal mi?
Bu da normal, neredeyse bütün bant genişliğini indirmeye harcıyorsunuz.

Selamlar , görüntü ve bilgiler doğru. Tavsiyem modem ayarlarından mevcut hat hızının maksimum kaç mbps desteklediğini kontrol edip eğer değerler yüksek ise TurkNet e geçmen yönünde olacaktır.

Örnek vermek gerekirse 2 farklı evimde
1. Sinde Superonline maksimum 8mbps verebiliriz dediği adreste TurkNet 100mbps e kadar destek sağlıyor fakat annem oturduğu için o adreste 35mbps sabit paket kullanıyorum ve dediğim gibi SuperOnline ve TTNET aynı adreste 10mbps üstünü veremeyiz diyordu şuan sıkıntısız istersem 100mbps e kadar alabiliyorum.

2. Adreste ise Yine TTNET in maksimum 16mbps verebiliriz dediği bir adres komşum TTNET ben aynı adrese TurkNet bağlattık , ben tahaddütsüz daha ucuza 50Mbps alırken , kendisi TTnet ile daha pahalıya 2 yıl sözleşmeli 16mbps alıyor fakat evine 14mbps civarında bir hız geliyor.

En iyi sonuç için modem arayüzünden gerçek altyapı sonuçlarını karşılaştırın.

Selamlar, görüntü ve bilgiler doğru. Tavsiyem modem ayarlarından mevcut hat hızının maksimum kaç Mbps desteklediğini kontrol edip eğer değerler yüksek ise TürkNet'e geçmen yönünde olacaktır.

Örnek vermek gerekirse 2 farklı evimde.
1.sinde Superonline maksimum 8Mbps verebiliriz dediği adreste TürkNet 100Mbps'e kadar destek sağlıyor fakat annem oturduğu için o adreste 35Mbps sabit paket kullanıyorum ve dediğim gibi Superonline ve TTNET aynı adreste 10Mbps üstünü veremeyiz diyordu şu an sıkıntısız istersem 100Mbps'e kadar alabiliyorum.

2. adreste ise yine TTNET'in maksimum 16Mbps verebiliriz dediği bir adres komşum TTNET ben aynı adrese TürkNet bağlattık, ben tahaddütsüz daha ucuza 50Mbps alırken, kendisi TTNET ile daha pahalıya 2 yıl sözleşmeli 16Mbps alıyor fakat evine 14Mbps civarında bir hız geliyor.

En iyi sonuç için modem arayüzünden gerçek altyapı sonuçlarını karşılaştırın.

Saniyede kaç MB indirdiğine nereden bakıyoruz ve 3MB iyi bir değer mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı