24" Monitör tavsiyesi

Daha fazla  
Meslek
Product Designer
Merhabalar.

Ben UI/UX tasarımcısıyım ve Viewsonic'in VP2468 model monitörünü kullanmaktayım. Bu monitör; 5MS tepkime hızına sahip ve 60HZ hızında çalışmakta. Bu monitörü tercih sebebim, barındırdığı renk doğruluk oranıydı. Dört senedir kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum. Fakat ilerleyen vakitlerde tek monitörle çalışmanın vaktimden çaldığını fark ettim. Aynı monitörden iki tane daha almak istemiştim fakat Türkiye'de maalesef ki bulamadım. Türkiye pazarından çekmişler gibi gözüküyor. Yurt dışından getirtmek istediğimde de 210$ olan monitöre 150$ kargo ve vergi ücreti istendi. İkinci el fiyatları ise 1400-1300 lira arasında ve sadece iki kişi satıyor. Bu alacağım iki monitörün birisinde klasörlerim açık olacak, diğerinde ise ikinci olarak kullandığım program açık olacak. Bu yüzden iki monitörde de yüksek renk doğruluğu oranına ihtiyacım yok. VESA ile üçlü monitör bağlantısı yapmak istiyorum. En kötü 5MS tepkime hızlı ve 23.8" ile 24" genişlikte bir monitör tavsiyesine ihtiyacım var. Yardımcı olur musunuz? Birkaç siteden araştırdığım kadarıyla pek içime sinmedi monitörler. Çerçevesi az ve minimal bir tasarıma sahip olmasını istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek monitör için fiyat aralığım 800~1200TL arası. 1080P çözünürlük yeterli olacaktır.

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
100x100mm VESA
İncelemesi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
75x75mm VESA
Kullandığın monitör IPS olduğu için ben de IPS seçtim renk doğruluğu seninki kadar yüksek olmasa da iyi bir ayarlamadan sonra aradaki farkın aman aman göze batıcağını düşünmüyorum. İkisi de 5ms tek fark vesa standartları

Son düzenleme:
100x100mm VESA
İncelemesi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
75x75mm VESA
Kullandığın monitör IPS olduğu için ben de IPS seçtim renk doğruluğu seninki kadar yüksek olmasa da iyi bir ayarlamadan sonra aradaki farkın aman aman göze batıcağını düşünmüyorum. İkisi de 5ms tek fark vesa standartları

Önerileriniz için çok teşekkür ederim.

Bu monitörü almaya karar verdim. sRGB desteği de var. İyi geceler dilerim.

Bu monitörü tercih edebilirsiniz güzel bir şeye benziyor. :)

Monitör özellik bakımından istediğim gibi fakat minimal tasarıma sahip olmasını istiyorum. Çünkü şu an kullandığım monitörün çerçevesi ipince. Üçlü VESA standı ile yan yana koyduğunda çok fazla sırıtmalarını istemiyorum.

Öneri için de teşekkür ederim. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı