24 pin girişli anakarta 20 pin güç kablosu takılır mı?

ronkanta

Hectopat
Makaleler
2
Eski bir PSU buldum. PC'ye takıyordum ama bu parça yok izlediğim videolarda yanına ekstra takıyorlardı 4'lü. Bu boş kalsa sorun olur mu?

IMG_20211124_234715.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ama bu şekilde kullananlar da var. Sistem kendini kapatmıyorsa yenisini alana kadar idare edersin. İkinci el PSU fiyatları çok yüksek olmuyor 300-400 Watt'ların.

Tamam teşekkürler.

En iyisi yeni PSU almak. Riske girmeye gerek yok. Eksik beslemeler kalıyor.

Merhaba şey soracaktım bilgisayarı çalıştırsam patlamaz değil mi, sadece deneyeceğim çalışıyor mu diye.

Merhaba şey soracaktım bilgisayarı çalıştırsam patlamaz değil mi, sadece deneyeceğim çalışıyor mu diye.

Evet ama bu şekilde kullananlar da var. Sistem kendini kapatmıyorsa yenisini alana kadar idare edersin. İkinci el PSU fiyatları çok yüksek olmuyor 300-400 Watt'ların.

Sorun olur mu?

Sorun olur mu?

Olur mu sorun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski bir PSU buldum. PC'ye takıyordum ama bu parça yok izlediğim videolarda yanına ekstra takıyorlardı 4'lü. Bu boş kalsa sorun olur mu?

Eki Görüntüle 1225053

Olmaz dostum anakart zarar görebilir yeteri kadar güç çekemezse parçalar ısınır erir lehimleri sökülür ve kısa devre yapar ve anakart yanar ya da şanslıysan PSU sigortası atar dikkat et sisten gitmesin onlar zengin dolarla alıyorlar koymaz sen 24 pin SE 24 tak işini garantiye al ne demişler bugünün işini yarına bırakma diye sonra çok çekersin.

Olmaz dostum anakart zarar görebilir yeteri kadar güç çekemezse parçalar ısınır erir lehimleri sökülür ve kısa devre yapar ve anakart yanar ya da şanslıysan PSU sigortası atar dikkat et sisten gitmesin onlar zengin dolarla alıyorlar koymaz sen 24 pin SE 24 tak işini garantiye al ne demişler bugünün işini yarına bırakma diye sonra çok çekersin.

Peki çevirici alsam sorun kalkar mı ortadan?

Olmaz dostum anakart zarar görebilir yeteri kadar güç çekemezse parçalar ısınır erir lehimleri sökülür ve kısa devre yapar ve anakart yanar ya da şanslıysan PSU sigortası atar dikkat et sistem gitmesin onlar zengin dolarla alıyorlar koymaz sen 24 pinse 24 tak işini garantiye al ne demişler bugünün işini yarına bırakma diye sonra çok çekersin.
Kardeş kim demiş zenginiz diye? Senin gibi baba parası yemiyorum garsonluk yapıyorum günlük 11 saat ayaktayım. Ayrıca bilgisayarlar oyuncak değil öyle lehim erir, PSU patlar, yok volkanlar taşar, ay parçalanır diye bir durum yok. En fazla sistem tam gücü çekemeyince kendini kapatır tekrar açıp kullanmaya devam edersin.

Geri
Yukarı