24 saat bilgisayar başında olmak soruna neden olur mu?

Kalkıp evi turlamak yeterli. Veya 23 saat bilgisayar başında olup 1 saat spor yapabilirsin. Ha birde insanlar arasında uyumak diye bir şey mevcut.
Baya komikmişsin cidden sen :D Çok önemli bir projede çalışıyorum 1 ay gibi bir sürem var en az 13-14 saat kod yazıp hata aramam gerekiyor. Kalan vaktimde de kendimi oyunla filmle ödüllendiriyorum. 24 saat derken gün aşırı bilgisayar kullanıyorum demek istedim. Yemek yapmaya bile vakit harcamıyorum, size yazarak da boşa vakit harcamış oldum...
Hocam bakmayın dememek olmaz sanal ortam dışında hayat var. Kendinize daha iyi bir düzen oluşturun sonra pişman olursunuz. Eğer fazla bakarsanız vücudunuza gelecek zararları da göze alıyorsunuz demektir. Gene de siz bilirsiniz ama ben o kadar işin sonunda evi turlamanın bir faydası olacağını en azından çoğu şeyi engelleyemeyeceğini düşünüyorum.
Temenileriniz için teşekkürler fakat hayatımın bu döneminde uzun süre bilgisayara bakmak zorundayım. Evet gelecek zararları da göze alıyorum.

Baya komikmişsin cidden sen :D Çok önemli bir projede çalışıyorum 1 ay gibi bir sürem var en az 13-14 saat kod yazıp hata aramam gerekiyor. Kalan vaktimde de kendimi oyunla filmle ödüllendiriyorum. 24 saat derken gün aşırı bilgisayar kullanıyorum demek istedim. Yemek yapmaya bile vakit harcamıyorum, size yazarak da boşa vakit harcamış oldum...
Ah çok özür dilerim. Çok önemli projen olduğu için bu kadar detaylı bir şekilde konuyu açıcak zamanın yoktu biz de yardımcı olamadık. Vaktinizi boşa harcadığımız için özür dileriz, kolay gelsin.

Sabah yazılım işleriyle uğraşıyorum. Akşamda oyun oynuyorum veya film falan izliyorum. Genelde evden çıkmıyorum. Böyle olunca gözlerim sürekli kızarıyor, yaşarıyor ve ağrıyor. Buna bir çözüm bulabilir miyim? O kadar bilgisayara bakma falan yazmayın, sizden bilmiyorum. Egzersiz veya dinlendirme falan varsa, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sabah 12 akşam 2'ye kadar PC'nin başından kalkmıyorum 3-4 yıldır bu kadar zamanda bana bir şey olmadı belki sanada olmaz (belki!)

Sırt, boyun, omuzlar ve bacaklar galiba uzun süre hareketsiz kalmaktan en çok zarar görenler. Bir süre kalkıp oynatacaksın işte bu eklemleri. Esnemek ve kısa bir spor seansı yapmak iş görebilir.

Hocam inverter timer(play store) diye bir uygulama var. Kaç set çalışacağını, kaç dakika bilgisayar zaman geçirmeyi ve dinlenme süresi ayarlayabilirsin. O zamanı gelince kendi kendine ötüyor.

Sabah yazılım işleriyle uğraşıyorum. Akşamda oyun oynuyorum veya film falan izliyorum. Genelde evden çıkmıyorum. Böyle olunca gözlerim sürekli kızarıyor, yaşarıyor ve ağrıyor. Buna bir çözüm bulabilir miyim? O kadar bilgisayara bakma falan yazmayın, sizden bilmiyorum. Egzersiz veya dinlendirme falan varsa, tavsiyelerinizi bekliyorum.
Sektör farklı olsa da işim gereği bigisayar başından kalkamayanlardanım. Seni çok iyi anladığıma yemin edebilirim ama ispatlayamam. : )

Bugüne kadar sorun çıkmayan yerim kalmadı. Kilo aldım, Boyun bilek ağrıları, hemoroidinden tut aklına ne gelirse.

Sen en çok gözlerinden yakınmışsın bir doktora danışırsan çok büyük ihtimal göz kuruluğu çıkacaktır. Çalıştığın mekanda klima, vantilatör tarzı bir şey varsa eğer kaçarın yok. O hissedemediğimiz rüzgar sürekli ekrana sabit bakmaktan göz kapaklarımızın açık olmasından dolayı gözyaşını farkettirmeden kurutuyor.

Egzersiz falan öneremiyeceğim zaten hep bilindik şeyler kalk gez dolaş esne falan ki bunlar faydasız olduğu için demiyorum tekrar etmenin anlamı yok mutlaka yapılmalı.

Sabit ekrana baktığını ve bir süre geçtiğini fark ettiğin anda gözlerini kırp arka arkaya kafanı oynatmadan sadece gözlerinle aşağı, yukarı, sağa ve sola çevir bakışını. Bunu alışkanlık haline getirip sürekli yaparsan bir nebze hafifletmiş olursun göz kuruluğunu. Sabit bir noktaya bakmaktansa göz kapaklarını kapamayı unutmaktan ileri geliyor bu çünkü.

Eczanelerde bu göz kuruluğu için göz yaşı damlaları satılıyor. Doktor kontrolünden sonra eğer reçete ederse bayağı bir rahatlatır.

Tekrar geçmiş olsun.

Geri
Yukarı