240, 250, 256 GB SSD Tavsiyesi

bboyerman

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Makine Teknikeri
Merhaba arkadaşlar. İlk defa bir SSD almaya karar verdim dolayısıyla diğer donanımlara göre SSD'ler hakkında daha az bilgiye sahibim. Ben 240, 250, 256 GB'lık bir SSD almayı düşünüyorum ve bu SSD'yi sistemde kullanacağım. Sahip olduğum WD 1TB Blue HDD'yi de birleştirip D olarak kullanmayı düşünüyorum. (Kullanım tavsiyesi de istiyorum) Almak istediğim markalar Kingston, Samsung, Sandisk. Diğer markalara kulağım aşina olmadığı için pek sıcak bakamıyorum. Kaliteli, dayanıklı bir model olursa memnun olurum, tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. Bütçem: 350 TL.

Samsung 850 Evo 250 GB almanı öneririm.

Şirketteki iki Samsung Evo SSD bozuldu, 6 aylık. Pro tavsiye ederim. Evo'da zamanla hızı düşürüyor.
1 yıldır kullanıyorum, 11 TB yazma istatistiğim var ve hala ilk günkü gibi.
Siz biraz hor kullanmışsınız veya direk kullanamamışsınız.

Corsair XTB series önerimdir. Uzun ömürlülük konusunda (hız çökmesi konusunda) evo serisinden en az 1.5-2 kat iddialı olduğunu okumuştum. Tabiki de fiyatı da o oranda. :D

Sahip olduğum WD 1TB Blue HDD'yi de birleştirip D olarak kullanmayı düşünüyorum.
Hocam doğru mu anladım yanlış mı anladım bilmiyorum ama aklınızdaki şey 1tb+250gb'ı tek bölmede kullanmaksa bu işlem bildiğim kadarıyla yapılmıyor. Yani sadece aynı model diskleri kullanarak Raid0 yapılarak kullanılabiliyor.

Hocam doğru mu anladım yanlış mı anladım bilmiyorum ama aklınızdaki şey 1tb+250gb'ı tek bölmede kullanmaksa bu işlem bildiğim kadarıyla yapılmıyor. Yani sadece aynı model diskleri kullanarak Raid0 yapılarak kullanılabiliyor.
Hocam yanlış anlamışsın. Bendeki WD 1 Tb Blue Hdd C ve D olmak üzere iki bölüm. Ssd'yi c'de sistem olarak kullanıp Hdd'yi de disk yönetiminden birleştirip sadece harici disk gibi D: olarak kullanıcam. Bu arada diski.

1 yıldır kullanıyorum, 11 TB yazma istatistiğim var ve hala ilk günkü gibi.
Siz biraz hor kullanmışsınız veya direk kullanamamışsınız.
Konunun başlığında virgülden sonra boşluk bırakmamışım diye kısıtlama cezası yedim o yüzden açtığım konuma hiç cevap yazamadım kusura bakmayın. Ben bahsettiğiniz SSD'yi aldım fakat şöyle bir problem var. İçinden sata kablosu çıkmadı. SSD Sata 3 6Gb/s destekli. Anakartım da aynı şekilde ama bir yerden sata kablosu aldım sata 2 mi sata 3 mü bilmiyorum. Pembe renkte olan kilitsiz olanlardan. Oradaki adam bunlar standarttır aynıdır bir fark olmaz dedi ama internetteki araştırmalarım böyle demiyor. Sata 3 portuna bağlı sata 3 ssd'yi sata 2 kablosuyla bağlarsam sıkıntı olur mu yoksa sata 3 hızında veri alışverişi sağlar mı? Kablo etkisi olur mu?

Hocam yanlış anlamışsın. Bendeki WD 1 Tb Blue Hdd C ve D olmak üzere iki bölüm. Ssd'yi c'de sistem olarak kullanıp Hdd'yi de disk yönetiminden birleştirip sadece harici disk gibi D: olarak kullanıcam. Bu arada diski satın aldım.

Konunun başlığında virgülden sonra boşluk bırakmamışım diye kısıtlama cezası yedim o yüzden açtığım konuma hiç cevap yazamadım kusura bakmayın. Ben bahsettiğiniz SSD'yi aldım fakat şöyle bir problem var. İçinden sata kablosu çıkmadı. SSD Sata 3 6Gb/s destekli. Anakartım da aynı şekilde ama bir yerden sata kablosu aldım sata 2 mi sata 3 mü bilmiyorum. Pembe renkte olan kilitsiz olanlardan. Oradaki adam bunlar standarttır aynıdır bir fark olmaz dedi ama internetteki araştırmalarım böyle demiyor. Sata 3 portuna bağlı sata 3 ssd'yi sata 2 kablosuyla bağlarsam sıkıntı olur mu yoksa sata 3 hızında veri alışverişi sağlar mı? Kablo etkisi olur mu?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı