240-256 GB SSD önerisi

Xiary

Femtopat
Daha fazla  
350 TL bütçem var. Maalesef ekleme yapamam. Düzgün, kaliteli, her yılda bir değişmeyeceğim, beni bayağı bir götürecek SSD biliyorsanız atabilir misiniz? 240, 256 GB olsun.
120 GB'lik almak istemiyorum. ( M.2 SSD anakartım desteklemiyor)

Bu size uygunsa alabilirsiniz biraz baktım isterseniz inceleyin.

Bir de bunu buldum ikisinin de güzel olduğunu düşünüyorum uygun olanı daha iyi bir araştırma yapıp almanızı öneririm iyi geceler.

Son düzenleme:
Dostum klişe olacak ancak biraz daha para kat. Çünkü bu fiyat aralağında alacağın SSD nin kalitesi belli. Beni baya uzun süre götürsün demişsin. Biraz daha biriktir iyi bir şey al. Çünkü alacağın zaman pişman olursun.

Leven de DRAM var fakat fazla bilinen bir marka değil. Bende yeni yeni duyuyorum.

Kuponla da Gigabyte alabilirsin bence bütceni arttır bunu al Gigabyte GP-GSTFS31240GNTD SATA 3.0 2.5" 240 GB SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 200TL üzerine n11 bazen 30tl kupon veriyor. Yeni kullanıcılara da 20TL kupon veriyor.

Leven de DRAM var fakat fazla bilinen bir marka değil. Bende yeni yeni duyuyorum.

Kuponla da Gigabyte alabilirsin bence bütceni arttır bunu al Gigabyte GP-GSTFS31240GNTD SATA 3.0 2.5" 240 GB SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 200TL üzerine N11 bazen 30TL kupon veriyor. Yeni kullanıcılara da 20TL kupon veriyor.

HP S650 345M8AA SATA 3.0 2.5" 240 GB SSD beni ne kadar götürür Fury 256 GB SSD mi daha kalitelidir yoksa HP mi?​

Bu bütçe aralığında alınabilir tek SSD şu:

Eğer 350 altına düşerse Gigabyte SATA ve PNY CS900 bakabilirsiniz. A400 kullanıyorum ama o biraz şans meselesi. Ben şanslıyım, 2 model de Phison S11 ve 64, 96 katmanlı 3D NAND'lar ile geldi. Ama A400'ün inanılmaz sayıda çakmasın var. Sırf bu yüzden her fiaytı düşük A400 alınmamalı.

Leven'e güveniyorsanız alın, onun dışındaki tüm modeller SM2258XT kontrolcüsünü kullanıyor ki bu kontrolcünün ömrü bir elektrik kesintisine kadardır. Fury modelinde çok kısa sürede sağlık sıfırlanıyor. Ondan özellikle uzak durun. HP ise SSD konusunda çok kaliteli ürünleri olan bir marka değil. Bu bütçeyle bence beklemeye gerek yok. Leven markası size sorun yaşatmaz. Sadece 256 GB olacağı için %20'sini filan boş bırakmanız daha iyi olur.

Bu bütçe aralığında alınabilir tek SSD şu:

Eğer 350 altına düşerse Gigabyte SATA ve PNY CS900 bakabilirsiniz. A400 kullanıyorum ama o biraz şans meselesi. Ben şanslıyım, 2 model de phison S11 ve 64, 96 katmanlı 3D NAND'lar ile geldi. Ama A400'ün inanılmaz sayıda çakmasın var. Sırf bu yüzden her fiaytı düşük A400 alınmamalı.

Leven'e güveniyorsanız alın, onun dışındaki tüm modeller SM2258XT kontrolcüsünü kullanıyor ki bu kontrolcünün ömrü bir elektrik kesintisine kadardır. Fury modelinde çok kısa sürede sağlık sıfırlanıyor. Ondan özellikle uzak durun. HP ise SSD konusunda çok kaliteli ürünleri olan bir marka değil. Bu bütçeyle bence beklemeye gerek yok. Leven markası size sorun yaşatmaz. Sadece 256 GB olacağı için %20'sini filan boş bırakmanız daha iyi olur.

A400 buradaki orijinal midir siz bunumu almamı öneriyosunuz yani?
Hocam benim arkadaşımda HP var elektiriği 2 haftada bir kesiliyor hiçbir sıkıntı yaşamadı HP'nin kötü yanı nedir ki? Leven Amazon'da olduğu için Amazon'dan almak istemiyorum N11 Trendyol da falan olsa aynı fiyata alırdım.

Son düzenleme:
@Xiary Her disk aynı değil. HP'nin kötü yanı kontrolcüsü. Fury'nin kötü yanı marka algısının olmayışı ve NAND'ların aşırı kısa ömürlü oluşu.

Bana Amazon mu N11, Trendyol mu deseniz Amazon'u seçerim. Yine de son karar size kalmış. Trendyol'dan vs. Nays ile alsanız bile Leven fiyatına ulaşmaz.

@Xiary her disk aynı değil. HP'nin kötü yanı kontrolcüsü. Fury'nin kötü yanı marka algısının olmayışı ve NAND'ların aşırı kısa ömürlü oluşu.

Bana Amazon mu N11, Trendyol mu deseniz Amazon'u seçerim. Yine de son karar size kalmış. Trendyol'dan vs. Nays ile alsanız bile leven fiyatına ulaşmaz.

A400 bu ürünü almaya düşünüyorum sizce mantıklı mı ömrü iyi midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı