240 GB Kronik Sorunu Olmayan SSD Önerisi

Hangi seri numaralarından sonra? Elimizde bilgi var mı? Ben de birkaç ay önce almıştım çünkü.

Tam emin değilim fakat seri numarası PNW veya PNA ile başlayandan SM2259XT geliyor olmalı. Bunları gruplandırmışlar sürücü için. PNY ve PNF ile bitenlerde sürücü var fakat PNA ve PNW olanlarda yok.

Flash ID'den kontrolcüye bakabilirsiniz fakat sanırsam sitesi çökmüş.

PNY CS 900 ve Gigabyte GSTFS31240GNTD arasında ne fark var acaba arkadaşlar

Gigabyte'dan sadece Phison S11 kontrolcüsü geliyor. NAND olarak aksine rastlamadığım Toshiba'nın 96 katman TLC NAND'sinden 2 tane geliyor.

CS900'dan ise Phison S11, SM2259XT ve belki de rast gelmediğim 2 tane daha kontrolcü(büyük ihtimalle SM2258XT ve MAS1102) çıkıyor. NAND olarak da çeşitlilik gösterebiliyor sanırsam ama genellikle Micron'un 64 katman TLC NAND'sinden 1 tane geliyor.

SM2258XT ve SM2259XT cidden kalitesiz ve kötü kontrolcüler. Örnek vermek gerekirse Crucial BX500 ve James Donkey gibi sorunlu diskler kullanıyor bu kontrolcüleri.

Gigabyte'dan sadece Phison S11 kontrolcüsü geliyor. NAND olarak aksine rastlamadığım Toshiba'nın 96 katman TLC NAND'sinden 2 tane geliyor.

CS900'dan ise Phison S11, SM2259XT ve belki de rast gelmediğim 2 tane daha kontrolcü(büyük ihtimalle SM2258XT ve MAS1102) çıkıyor. NAND olarak da çeşitlilik gösterebiliyor sanırsam ama genellikle Micron'un 64 katman TLC NAND'sinden 1 tane geliyor.

SM2258XT ve SM2259XT cidden kalitesiz ve kötü kontrolcüler. Örnek vermek gerekirse Crucial BX500 ve James Donkey gibi sorunlu diskler kullanıyor bu kontrolcüleri.

Sağ olun hocam gerçekten çok teşekkür ederim, Gigabyte marka olan SSD'yi satın aldım

Yeni konular

Geri
Yukarı