Kronik sorunu olmayan 500GB SATA SSD önerisi

SalvaDorasit

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kioxia Exceria 480GB SSD'ye sahibim. Bu SSD bozuldu ve garantiye yolladım sıfırını verdiler. Sonra o da bozuldu yine sıfırını verdiler. Şu an kutusunu açmadım. Bilgisayarımda farklı markalardan 2 SSD daha var ve onlarda hiçbir problem yaşamadım. Anlaşılan benim bilgisayarım ile uyumlu değil. Bunu takas edip veya satıp başka marka almak istiyorum. Önerebileceğiniz ucuz markalar nelerdir?

Bence kaliteli bir şey alın bu kadar uğraştığınıza değmez. Kioxia'nın iki kez bozulduğunu ilk kez duyuyorum.

DRAM olan modellere bakın. Sanırım en mantıklısı Samsung olacaktır.

Ama şu konuya bakın derim detaylı liste bulunuyor.

Bence kaliteli bir şey alın bu kadar uğraştığınıza değmez. Kioxia'nın iki kez bozulduğunu ilk kez duyuyorum.

DRAM olan modellere bakın. Sanırım en mantıklısı Samsung olacaktır.

Ama şu konuya bakın derim detaylı liste bulunuyor.

Bu ürün hakkında hiç olumsuz yorum görmedim. Ben de almayı düşünüyorum kara cumada indirim olursa. Özellikle bu linki gösteriyorum. Satıcı ve gönderici Amazon diye daha güvenilir.

Samsung 870 EVO SATA III

870 EVO'dan daha ucuz olup da daha kaliteli olan bir model yok şu anki piyasaya göre yorum yaparsak. Ben de 870 EVO öneririm.

Benim bir SSD Samsung 970 EVO Plus diğeride HyperX Fury 120GB. 2 side güzel bir sıkıntıları yok ama Samsung'un kalitesi şahane. En mantıklısı Samsung gibi duruyor.

Kioxia Exceria 480GB SSD'ye sahibim. Bu SSD bozuldu ve garantiye yolladım sıfırını verdiler. Sonra o da bozuldu yine sıfırını verdiler. Şu an kutusunu açmadım. Bilgisayarımda farklı markalardan 2 SSD daha var ve onlarda hiçbir problem yaşamadım. Anlaşılan benim bilgisayarım ile uyumlu değil. Bunu takas edip veya satıp başka marka almak istiyorum. Önerebileceğiniz ucuz markalar nelerdir?

Kioxia’ya bozuldu dediğin için linçlenebilirsin, zira fanboyu forumlarda bir hayli fazla.

Bilgisayarda şu an;

1 TB Samsung 870 Evo,
1 TB Crucial MX 500
480 GB Kingston A400

Var. Üçünden de memnunum ama Crucial olan diğerlerine göre hep ortalama %20 daha sıcak çalışıyor. Ortalama 5-6 derece. Onu tavsiye etmiyorum ama diğer ikisini tavsiye edebilirim.

Son düzenleme:
Kioxia'ya bozuldu dediğin için linçlenebilirsin, zira fanboyu forumlarda bir hayli fazla.

Bilgisayarda şu an;

1 TB Samsung 870 EVO,
1 TB Crucial MX 500.
480 GB Kingston A400.

Var. Üçünden de memnunum ama Crucial olan diğerlerine göre hep ortalama %20 daha sıcak çalışıyor. Ortalama 5-6 derece. Onu tavsiye etmiyorum ama diğer ikisini tavsiye edebilirim.

Kingston tabii ki. Bazen varlığını bile unutuyorum. Sağlamlık konusunda ef-sa-ne!

Bir tane 0 James Donkey 480GB 750TL'ye buldum. JD480 modeli. Bir kronik sorunu sıkıntısı var mıdır?

Bir tane 0 James Donkey 480GB 750TL'ye buldum. JD480 modeli. Bir kronik sorunu sıkıntısı var mıdır?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

:D Evet var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

:D evet var.

Birtanede 750 TL'ye yine Team group CX2 512 GB buldum. Bunda bir sorun var mıdır :D
Yurt dışından getirmiş adam kapalı kutu.

Geri
Yukarı