240 GB SSD vs. 1 TB HDD

Fatsali

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar selam bütçeme göre PC topladım son 2 parçam kaldı birisi depolama. Şimdi sorun şu ya 500GB veya 1TB HDD alacağım ya da 240GB SSD kullanacağım, SSD kullanırsam oyun oynamakta bayağı zoruluk çekeceğimi düşünüyorum. HDD alsam Windows'u da ona kursam ilk zamanlar için sıkıntı yaratır mı? Bazı kişiler SSD olmadan sistem toplanmaz diyorlar. Benim düşüncem ilk önce idare etmesi için ve oyun oynamak için HDD almak daha sonra SSD alıp PC'yi baştan kurmak.
Sizin düşüncelerinizi merak ediyorum.

Dostlar selam bütçeme göre PC topladım son 2 parçam kaldı birisi depolama. Şimdi sorun şu ya 500GB veya 1TB HDD alacağım ya da 240GB SSD kullanacağım, SSD kullanırsam oyun oynamakta bayağı zoruluk çekeceğimi düşünüyorum. HDD alsam Windows'u da ona kursam ilk zamanlar için sıkıntı yaratır mı? Bazı kişiler SSD olmadan sistem toplanmaz diyorlar. Benim düşüncem ilk önce idare etmesi için ve oyun oynamak için HDD almak daha sonra SSD alıp PC'yi baştan kurmak.

200Mb/snlik bir HDD al 1TB'lık. Hız konusunda seni çok üzmez. Windows 10 için günü kurtarır. Ama ileride SSD eklemeyi ihmal etme. 240GB benim için yetersiz bir depolama.

HDD ile uğraşmayın derim. 240 GB SSD ile başlarda oyun oynayın. Hangi oyunları oynuyorsun? Boyutları yüksek değilse SSD seç.

İlk HDD alınız sonra SSD almanızda bi sakıncası yok.

Yani 240 GB SSD'ye Warzone bile kuramazsın neredeyse. HDD ile idare et bir süre cuma indirimlerini kovala oradan da bir SSD alırsın, bakarsın keyfine.

HDD alırsanız bilgisayar çok yavaş açılır, oyunların yükleme ekranı da aynı şekilde uzun sürer.

SSD alırsanız bilgisayar çok hızlı açılır, aynı şekilde oyunların yükleme ekranı da hızlı geçer, ama depolama alanı yetmeyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı