240 Hz DP kablo önerisi

soniq

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500/ASUS PRIME A520M-K/GSKILL 16GB (2x8Gb) Ripjaws V DDR4 3600Mhz CL18 1.35v Dual/GIGABYTE GeForce RTX 3070 EAGLE 8GB GDDR6 256Bit/ Crucial 1TB P3 Serisi NVMe M.2 SSD
Şu anda HDMI kullanıyorum ve 240Hz destekliyor ama nedense memnun değilim. Yok renginden olsun yok renk kaymasindan olsun kablo ile alakalı olduğunu söyleyenler var. O yüzden DP kablosu almaya karar verdim önerilerinizi bekliyorum.

Hepinize teşekkürler bu DP kablo olayı görüntü kalitesini değiştirir mi yani dediğim sorunlara yararı olur mu?

Normalde HDMI kablosunda veya girişlerde bir sorun olmadığı sürece HDMI ile de üzgün renk alıyor olman lazım.

Hocam o zaman neden DP kablo alıyoruz ki HDMI kullanmak varken farkı ne yani bilmediğimden soruyorum.

Hocam o zaman neden DP kablo alıyoruz ki HDMI kullanmak varken farkı ne yani bilmediğimden soruyorum.
Hocam DP kablo ile Adaptive-Sync özelliğini kullanabiliyorsunuz. Eğer HDMI 2.0 altında bir kablo kullanırsanız 240Hz alamassınız. Yani Adaptive-Sync için DP kablo daha iyi bir seçim.

Bazı HDMI sürümlerinde 240 Hz alınamıyor, girişler 240 Hz olan HDMI sürümünü desteklemediği durumlarda DP kablosu alınması gerekebiliyor. Siz destekliyor demişsiniz ama renklerden memnun değilim demişsiniz, demek oluyor ki ya kablonuzda ya HDMI girişlerinizde ya da kullandığınız renk ayarlarında bir sıkıntı var.

Eğer kabloda veya girişlerde bir sıkıntı yoksa sorun ayarlardadır zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı