240 Hz monitör için ekran kartı önerisi

Bütçe
max-5000

NEDİMMMMM

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. AMD Ryzen 5 işlemci 128 BIT-16 GB RAM- 500W Power suply- RX 550 ekran kartı- 512 GB SSD-MSI B450M-A anakart ekipmanlarına sahip bir bilgisayarım.
Var. Daha önce bu özelliklerle 75Hz monitör kullanıyordum ve dün 240 Hz yeni bir monitör aldım ama ekran kartımın monitör için yeterli olmayabileceğini söylediler. Şu an ekran kartımı değiştirmek istiyorum ama aynı zamanda yeni ekran kartımın bu parçalarla da uyumlu olmasını istiyorum çünkü başka ekipman alacak bütçem yok maalesef. Sizden ricam hem 240Hz monitör için yeterli olabilecek hem de diğer parçalarla kullanıldığında sorun yaratmayacak uygun fiyatlı bir akran kartı önermeniz. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O sisteme o bütçeye 240Hz için yetebilecek bir ekran kartı yok. Keşke 144Hz alsaydınız da ekran kartına biraz daha bütçe ayırsaydınız.

E-Spor türü mü oyun oynuyorsunuz yoksa AAA denilen daha kaliteli işleri mi? E-Spor tarzıysa yani LoL, CS:GO, Valorant vs. daha uygun kartlar önerilebilir.

Ryzen 5 ama hangisi? Eğer yüksek FPS almak ve hiç uğraşmak istemiyorsan RTX 3050-3060'lara bakabilirsin. Eğer anlarım uğraşırım dersen RX6600 ya da RX 6600 XT'ye bakabilirsin.

Hangi Ryzen 5 işlemci acaba? Bir de, hangi oyunları oynayacaksınız? Ryzen 5'i Ryzen 5 3600 olarak varsayıyorum şimdilik (bende olan o). Bazı popüler e-spor oyunları için önerilerim:

CS:GO
İkinci el olarak RX 5600 XT, yeni olarak ise RTX 2060 (bu ikinci el de alınabilir tabi), RX 6600 ve paranız yeterse RTX 3060, RTX 2060 Super ve RX 6600 XT'ye bakılabilir.

Valorant, Rocket League, vb.
Biraz daha düşük ayarlarda yukarıda önerdiğim kartlar kullanılabilir, ben en az RX 6600 veya RTX 2060'ın 12GB VRAM'li versiyonunu önerirdim ama. Bütçenizi iyice zorlarsanız RTX 3060 Ti en iyi kart olur.

COD Warzone
Denemeyin bile. Yukarıdaki önerdiğim kartlar teknik olarak kullanılabilir, ama oyunun ayarlarını en aşağıya çekmek zorunda kalırsın.

Hangi Ryzen 5 işlemci acaba? Bir de, hangi oyunları oynayacaksınız? Ryzen 5'i Ryzen 5 3600 olarak varsayıyorum şimdilik (bende olan o). Bazı popüler e-spor oyunları için önerilerim:

CS:GO
İkinci el olarak RX 5600 XT, yeni olarak ise RTX 2060 (bu ikinci el de alınabilir tabii), RX 6600 ve paranız yeterse RTX 3060, RTX 2060 Super ve RX 6600 XT'ye bakılabilir.

Valorant, Rocket League, vb.
biraz daha düşük ayarlarda yukarıda önerdiğim kartlar kullanılabilir, ben en az RX 6600 veya RTX 2060'ın 12 GB VRAM'li versiyonunu önerirdim ama. Bütçenizi iyice zorlarsanız RTX 3060 Ti en iyi kart olur.

CoD Warzone.
Denemeyin bile. Yukarıdaki önerdiğim kartlar teknik olarak kullanılabilir, ama oyunun ayarlarını en aşağıya çekmek zorunda kalırsın.

Ryzen 5 3600 3.60Hz- Turbo 4.20Hz

O sisteme o bütçeye 240Hz için yetebilecek bir ekran kartı yok. Keşke 144Hz alsaydınız da ekran kartına biraz daha bütçe ayırsaydınız.

Sadece ekran kartı ile olay çözülecekse biraz daha bütçe ayırabilirim aslında.

E-spor türü mü oyun oynuyorsunuz yoksa AAA denilen daha kaliteli işleri mi? E-spor tarzıysa yani LoL, CS:GO, Valorant vs. daha uygun kartlar önerilebilir.

Valorant CS:GO tarzı FPS oyunları oynuyorum genellikle.

Ryzen 5 ama hangisi? Eğer yüksek FPS almak ve hiç uğraşmak istemiyorsan RTX 3050-3060'lara bakabilirsin. Eğer anlarım uğraşırım dersen RX6600 ya da RX 6600 XT'ye bakabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sadece ekran kartı ile olay çözülecekse biraz daha bütçe ayırabilirim aslında.

Valorant CS:GO tarzı FPS oyunları oynuyorum genellikle.

Ryzen 5 3600 iyi bir işlemci. Bendekiyle aynı. Önceki attığım listedeki ekran kartlarını düşünebilirsiniz. Eğer bir kart önerecek olsaydım, RTX 3060 önerirdim. Eğer video veya yayın yapmayacaksanız, RX 6600 XT öneririm.

Geri
Yukarı