Çözüldü 240 Hz monitör ile 60 Hz monitör kullanılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lemonFPS

Centipat
Daha fazla  
Yılbaşına doğru indirimlerle beraber bir sistem toplamayı düşünüyorum. Sistem özelliklerini yakın zamanlarda belirlemeyi düşünüyorum fakat aklıma takılan bir soru var: 280 Hz bir monitör ile 60 Hz bir monitörü beraber kullanırsam görsel anlamda sorun çıkarır mı?

Şu anda 60 Hz bir monitörüm var yılbaşına doğru toplarken almak istediğim monitör 280 Hz olacak bu durumda çift monitör kullanmak istersem elimdeki 60'ı satıp 144'e yükseltmeli miyim? Yani 144+280 mi yapmalıyım yoksa 60+280 görsel anlamda bir sorun çıkarmaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam ben 360 ve 60 hz'yi birlikte kullanıyorum hiçbir problem olmuyor. :D
60 ve 240 Hz arasinda bayagi fark olur. Butceyi zorluyorsa yan monitoru 144 Hz yapmaya degecek kadar degil tabii.

Butce sorunu varsa yeni monitor almak yerine eskisine bir miktar OC yapmayi deneyebilirsiniz, 60 ve 75 Hz arasinda bile fark oluyor cunku.

Yılbaşına doğru indirimlerle beraber bir sistem toplamayı düşünüyorum. Sistem özelliklerini yakın zamanlarda belirlemeyi düşünüyorum fakat aklıma takılan bir soru var: 280 Hz bir monitör ile 60 Hz bir monitörü beraber kullanırsam görsel anlamda sorun çıkarır mı?

Şu anda 60 Hz bir monitörüm var yılbaşına doğru toplarken almak istediğim monitör 280 Hz olacak bu durumda çift monitör kullanmak istersem elimdeki 60'ı satıp 144'e yükseltmeli miyim? Yani 144+280 mi yapmalıyım yoksa 60+280 görsel anlamda bir sorun çıkarmaz mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
fark böyle belli oluyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
fark böyle belli oluyor
hocam ben bide 280 ve 60 yapıcam bundan 2 tık daha fazla olucak herhalde

bu videodaki tarzda bir şey olmuyor mu bu arada zaten ikinci monitörden sadece spotify youtube discord falan kullanıcam
Ben hiçbir sorun yaşamadım. Bende zaten senin dediklerini yapıyorum. Wallpaper engine (steamdan) indirip sese duyarlı arka plan seçince cidden harika oluyor.

Geri
Yukarı