240 Hz monitör önerisi

SavixieN

Decapat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Merhabalar,

Kısacası size düşüncemden bahsetmek istiyorum. Öncelikle benim 1. monitörüm AOC G2460PF (düz ekran) 144Hz ve 2. monitör olarak AIDATA markasından 19 inçlik standart bir monitör kullanmaktayım. Anlayacağınız kadarıyla çift monitör kullanıyorum. Şimdi benim düşüncem ise ilk monitörümü değiştirip yani 144 Hz to 244 Hz upgrade yapıp 144 Hz monitörümü ise 2.monitörüm olarak yapmayı düşünüyorum. 19 inçlik monitörümü ise kötü gün ürünü olarak kenara koyacağım. Aklıma takılan birkaç soru var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1-) 144 Hz ile 240 Hz arasında fark var mıdır? Sizce değer mi?

2-) Genellikle FPS oyunları (CS:GO, Valorant, PUBG) gibi oyunları oynuyorum. 240 Hz monitörümü inch olarak 24 olarak öneriyorlar. 27 inç alınır mı? Yoksa 24 inç yeterli olacak mıdır? Curved mi Düz ekran mı öneriyorsunuz?

3-) Monitörü seçerken panel türlerine dikkat etmek gerekiyormuş. Sizce FPS oyunları için hangi panel özelliği olan monitörü tercih etmeliyim?

Not: Ekran kartı olarak ASUS Gaming RTX2060 A6G (3 fanlı) kullanıyorum. 2 adet HDMI, 2 adet ise Display girişleri mevcut. 144 Hz monitörümde 144Hz değer alabilmek için Display ile bağlamam şart. Sanırım 240Hz monitörümü de 2.DisplayPort'una bağlamak zorundayım.

Bütçe olayına gelecek olursam, pek sıkıntı yok. Fakat F/P ürünlerinden önerirseniz daha iyi olacaktır. Yılbaşı indirimlerini beklemeyi düşünmüyorum. Çünkü hem kargo yoğunluklarından geç gelecek. Hem de eski fiyatlara indirim yapıyorlarmış gibi aldatmaca yapıyorlar.

Teşekkürler 🙂

Hocam Monster Aryond var 240 Hz.
1)Vardır.Hissedersiniz FPS oyunlarında.
2)24'de yeter ama 27 inç daha iyi ama kişiden kişiye değişir.
3)VA veya IPS.

1-)Var FPS oyunlarında hissedilir.
2)27 kullanan ve FPS oyunları oynayan biri olarak 27 inç bence alınır fakat monitöre çok yakından bakmıyacaksan.
3)Eğer düzgün bir renk kalitesi istiyorsan IPS.
Önerim:ViewSonic XG270

hz farkını
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videosundaki 4:08 süresinden sonra 1-2 dakikayı izleyip anlayabilirsin çok güzel açıklamış unlost (reklam mı bilmiyorum ya da yasak mı yasaksa özür dilerim hemen kaldırabilirim)

Merhabalar,

Kısacası size düşüncemden bahsetmek istiyorum. Öncelikle benim 1. monitörüm AOC G2460PF (düz ekran) 144Hz ve 2. monitör olarak aıdata markasından 19 inçlik standart bir monitör kullanmaktayım. Anlayacağınız kadarıyla çift monitör kullanıyorum. Şimdi benim düşüncem ise ilk monitörümü değiştirip yani 144 Hz to 244 Hz upgrade yapıp 144 Hz monitörümü ise 2.monitörüm olarak yapmayı düşünüyorum. 19 inçlik monitörümü ise kötü gün ürünü olarak kenara koyacağım. Aklıma takılan birkaç soru var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1-) 144 Hz ile 240 Hz arasında fark var mıdır? Sizce değer mi?

2-) genellikle FPS oyunları (CS:GO, Valorant, PUBG) gibi oyunları oynuyorum. 240 Hz monitörümü inch olarak 24 olarak öneriyorlar. 27 inç alınır mı? Yoksa 24 inç yeterli olacak mıdır? Curved mi düz ekran mı öneriyorsunuz?

3-) monitörü seçerken panel türlerine dikkat etmek gerekiyormuş. Sizce FPS oyunları için hangi panel özelliği olan monitörü tercih etmeliyim?

Not: Ekran kartı olarak ASUS Gaming RTX2060 A6G (3 fanlı) kullanıyorum. 2 adet HDMI, 2 adet ise display girişleri mevcut. 144 Hz monitörümde 144Hz değer alabilmek için display ile bağlamam şart. Sanırım 240Hz monitörümü de 2.DisplayPort'una bağlamak zorundayım.

Bütçe olayına gelecek olursam, pek sıkıntı yok. Fakat F/P ürünlerinden önerirseniz daha iyi olacaktır. Yılbaşı indirimlerini beklemeyi düşünmüyorum. Çünkü hem kargo yoğunluklarından geç gelecek. Hem de eski fiyatlara indirim yapıyorlarmış gibi aldatmaca yapıyorlar.

Teşekkürler 🙂

VA panel 24 inç Curved 240Hz bir monitör bakabilirsiniz.

1) Evet, hissedersiniz.
2) Kişiden kişiye değişir.
3) IPS ve VA olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tabii fazla paran varsa Asus gibi markalara bakmanı öneririm, Monster onlara kıyasla 1000 TL falan daha ucuz.

1) Evet, hissedersiniz.
2) Kişiden kişiye değişir.
3) IPS ve VA olabilir.

Tabii fazla paran varsa Asus gibi markalara bakmanı öneririm, Monster onlara kıyasla 1000 TL falan daha ucuz.

Öneriniz için teşekkür ediyorum. Hocam benim Display portum 1.4, önerdiğiniz monitörün resmi sitesinden inceledim ve Display 1.2 girişi var. Display 1.4 kablo ile bağlayabiliyor muyum?

Geri
Yukarı