240 Hz monitörde 240'tan düşük FPS almak

Fakat bu G-SYNC, FREESYNC gibi teknolojilerle bir nebze de olsa düzeltilemiyor mu?
Sonuçta 240Hz monitör kullanan pro oyuncuların FPS değerleri çoğu zaman 240'ın üzerinde değil. Böyle kasmalar olsa niye 240Hz kullansınlar ki?

Kasma denmez aslında. Sadece farkı hissedebilirsiniz. Rahatsız olan var, olmayan var.

Arkadaşlar kaynağınız nedir bunları savunurken Allah aşkına? 144'den 120'ye düşen FPS'in yarattığı gecikme hissi milisaniye bakımından, 240'dan 140'a düştüğünden daha yüksek o yüzden 144Hz ve altı monitörlerde o kasıyor hissini alabilirsiniz.

Yalnız böyle 60Hz de 60 almak akıcıdır, 240 da 140 almak akıcı değildir demek kesinlikle yanlış yönlendirmektir. Yapmayın, etmeyin. Bunu diyenlerin kaçı 240Hz üzeri monitör kullanıyor? Boşuna mı Sync, OverDrive vb. teknolojiler var :D.

Kanka konuşmak için konuşuyorlar işte. Bir şey bilmıyorlar insanlara yanlış bilgi verıyorlar.
240 hz'de 240'tan az fps alırsanız laglı oyun oynarsınız input lag oluşur.
Çünkü monitör 240 kare gösterir. Sizin ekran kartı 200 kara üretiyorsa 40 kare bir önceki karelerin kopyası olur. Gerçek görüntü değildir gördüğünüz.
Alakası yok dostum :)

240 hz'de 240'tan az fps alırsanız laglı oyun oynarsınız input lag oluşur.
Çünkü monitör 240 kare gösterir. Sizin ekran kartı 200 kara üretiyorsa 40 kare bir önceki karelerin kopyası olur. Gerçek görüntü değildir gördüğünüz.

Bunu demek istiyordum. Allah razı olsun.
Alakası yok dostum :)

240 gösterebilen bir kaynaktan dışarı 200 FPS çıkarsa hissetmez misin yani?

@Mysa Söylediklerimi anlaman için öncelikle bunu deneyimlemen lazım. En kolay tarifi FPS 60'ın altına indiğinde görüntüde kareleri seçebiliyorsun. Aynen bu şekilde oluyor.

@hor4tio Tam olarak 240 Hz'de 239 ya da 230 FPS alınca yaşanmıyor. Keskin FPS düşüşlerinde kendini açıkça belli ediyor. Atıyorum 240 Hz monitörle bir anda 250 FPS'den 210-220'lere düşüş yaşandığında bunu hissedebiliyorsun. Zaten görüntüde bir farklılık hissettiğin için o sıra gözün FPS'e kayıyor.

@Trabzon Bu durumu deneyimlemeden yorum yapman saçma geliyor bana. Varsayım üzerinden konuşuyor olsak bir nebze diyeceğiz. Ancak yaşadığıma ve gördüğüme mi inanayım yoksa senin söylediğine mi?

Hayır, sadece 60 FPS 240 FPS'den daha kolay alındığı için dedim :) Bana dedin sanırsam.
Yok ilk sayfada bir arkadaş 60hz 60 fps daha iyidir 240hz 140 fps'den demiş de ona istinaden yazmıştım. Bu konu ile alakalı önceden yaptığım bir yorumu iliştireyim buraya:

@Mysa Söylediklerimi anlaman için öncelikle bunu deneyimlemen lazım. En kolay tarifi FPS 60'ın altına indiğinde görüntüde kareleri seçebiliyorsun. Aynen bu şekilde oluyor.
Neyi deneyimleyeyim anlamadım? Zaten 280hz monitöre sahibim.

@Trabzon gayet alakası var dostum. 1.5 yıldır 144 Hz monitör kullanıyorum ve dediğim sorunu yaşayan birçok insanla karşılaştım. 60 FPS'in altına inmenin nasıl bir şey olduğunu biliyorsundur. Görüntünün akıcı olmadığını hemen seçebiliyorsun. FPS'im 144'ün altına indiğinde (her zaman değil) 100-120 aralığında FPS 60'ın altına inmiş hissiyatı veriyor. Acaba öyle mi oldu diye FPS'i kontrol ediyorum aslında 90-120 aralığında o sıra.

Kullandığın monitörle alakalı o zaman dostum :) bir öyle bir sorun yaşamıyorum.

@hor4tio Tam olarak 240 Hz'de 239 ya da 230 FPS alınca yaşanmıyor. Keskin FPS düşüşlerinde kendini açıkça belli ediyor. Atıyorum 240 Hz monitörle bir anda 250 FPS'den 210-220'lere düşüş yaşandığında bunu hissedebiliyorsun. Zaten görüntüde bir farklılık hissettiğin için o sıra gözün FPS'e kayıyor.

@Trabzon Bu durumu deneyimlemeden yorum yapman saçma geliyor bana. Varsayım üzerinden konuşuyor olsak bir nebze diyeceğiz. Ancak yaşadığıma ve gördüğüme mi inanayım yoksa senin söylediğine mi?
Ne göz varmış sende ya.Nerden biliyorsun deneyimlemediğimi 144 hz 1ms MSI monitörüm var.Sen rampage kullanmaya devam et
Hiç hissetmiyor musun yani o farkı? 144 Hz olarak kullandığına emin misin? Mantık olarak sana 144 gösterebilecek durumdayken, 100 veriyorsa hissedersin o farkı.

Hiç hissetmiyor musun yani o farkı? 144 Hz olarak kullandığına emin misin? Mantık olarak sana 144 gösterebilecek durumdayken, 100 veriyorsa hissedersin o farkı.

60 Hz'den 144e çıkmış birisi olarak böyle bir sorun yaşamadım. Çağ atladım resmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı