240 Hz monitörden tam verim almak için 240 FPS şart mı?

Hayır. O değer monitörün gösterebileceği maksimum değerdir. Siz oyundan ne kadar çok FPS alırsanız monitör de size o kadar akıcı bir deneyim yaşatacağını düşünüyorum. Fakat FreeSync bu konuda önemli. Yırtılmanın bol olmasını istemem. Genellikle 240Hz monitörlerin FreeSync aralığı 48Hz-240Hz. Yani bu FPS aralığında görüntünüzde yırtılma da olmayacak. Daha yüksek yenileme süresi, daha "responsive" akıcı bir deneyim demek.

165 Hz işinizi görecektir.
2000 tlye bu özelliklerde 165 hz veren monitör bulamadım şahsen.
Hayır. O değer monitörün gösterebileceği maksimum değerdir. Siz oyundan ne kadar çok FPS alırsanız monitör de size o kadar akıcı bir deneyim yaşatacağını düşünüyorum. Fakat FreeSync bu konuda önemli. Yırtılmanın bol olmasını istemem. Genellikle 240Hz monitörlerin FreeSync aralığı 48HZ-240Hz. Yani bu FPS aralığında görüntünüzde yırtılma da olmayacak. Daha yüksek yenileme süresi, daha "responsive" akıcı bir deneyim demek.

Teşekkürker daha iyi anladım şimdi.

240 Hz TN panellerde olur ve görüntü kalitesi ve görüş açısı VA ve IPS panele göre çok daha kötü olur. Kimseye kötü bir niyetimiz yok, herkes gibi ben de öneri veriyorum.

Aryond VA panel ve ayrıca Samsung'un da 240Hz VA panel monitörleri var, 2500TL.

Geri
Yukarı