240 Hz TN monitör önerisi

Bütçe
2500
Bu monitörü aldıktan sonra pişman olur muyum çoğu ekibimle veya 144 240 Hz monitörleri olan arkadaşlarımola video çekiyoruz onların görüntü öncelliği olduğu bariz ortada oluyor bu monitörü alırsam eşitlenir mi monitör kısmını halledersem başka sorunum kalmayacak pişman olmak istemiyorum.

Ben BenQ XL2411p 144 Hz kullanıyorum TN panel ve gayet memnunum Acer önerme sebebimde yanlış bilmiyorsam aynı paneli kullanıyor olmaları gayet kaliteli bir marka yani Acer dan pişmanlık yaşayacağınızı zannetmiyorum attığım linktende yorumları okuyabilirsiniz çoğu kişi olumlu görüşte.

Bilgileriniz için teşekkür ederim ama ben renk doygunluğu olarak değil de gecikme hızı gibi öncelikler için tercih edeceğim.

Lütfen tartışmaya devam etmeyiniz konu amacından şaşacak ve monitörü bulamayacağım.
TN monitörden IPS'e geçtiğimde geçmişte aslında ne kadar berbat bir seçim yapmış olduğumu gördüm. Size önerim gidip bir mağazada TN ve IPS monitörlerin arasındaki renk geçişlerine bakmanız ve son kararı bu şekilde vermeniz.

165 Hz, 0.5 ms ister misiniz hocam?

0.5 ms ile 1 ms arasında gözle fark olmadığı söyleniyor ve 240 olması daha önemli diye biliyorum.
TN monitörden IPS'e geçtiğimde geçmişte aslında ne kadar berbat bir seçim yapmış olduğumu gördüm. Size önerim gidip bir mağazada TN ve IPS monitörlerin arasındaki renk geçişlerine bakmanız ve son kararı bu şekilde vermeniz.

Renk farkını biliyorum hocam bende başlarda öyle düşünüyordum fakat caydım gecikme hızı öncelikler benim için daha önemli çünkü.

Bu monitörü aldıktan sonra pişman olur muyum çoğu ekibimle veya 144 240 Hz monitörleri olan arkadaşlarımola video çekiyoruz onların görüntü öncelliği olduğu bariz ortada oluyor bu monitörü alırsam eşitlenir mi monitör kısmını halledersem başka sorunum kalmayacak pişman olmak istemiyorum.
Açıkçası bu tarz modellerin Input Lag oranlarına da bakmak gerekiyor. Orada 240 Hz yazsın, 1 ms zaten satış pazarlaması normalde öyle bir şey yok, bu yüzden bunlara da dikkat etmek gerekir. Mesela arkadaşın da bahsettiği fakat maalesef bütçenizi aşan VG259QM modelinin internette bir sitede 2 ms gibi bir Input Lag değerinin olduğunu gördüm. KG251QD modelinin ise 5 ms gibi bir değeri var. Aradaki farklı siz değerlendirip karar verebilirsiniz.

Açıkçası bu tarz modellerin ınput lag oranlarına da bakmak gerekiyor. Orada 240 Hz yazsın, 1 ms zaten satış pazarlaması normalde öyle bir şey yok, bu yüzden bunlara da dikkat etmek gerekir. Mesela arkadaşın da bahsettiği fakat maalesef bütçenizi aşan VG259qm modelinin internette bir sitede 2 ms gibi bir ınput lag değerinin olduğunu gördüm. KG251qd modelinin ise 5 ms gibi bir değeri var. Aradaki farklı siz değerlendirip karar verebilirsiniz.

Bu bütçem ile alabileceğim en doğru monitör hangisidir sizce amacım öncelik görüntü önceliği gecikme süresi vs CS:GO Valorant tarzı oyunlar için.

Ben IPS'den TN'e geçtim dostum gramda pişman olmadım bilgisayarı %80 oyun için kullandığım için çok daha iyi bile oldu 2 dakikada rengini de ayarlayabiliyorsun monitörün solukta olmuyor videoda izliyorum YouTube'da sorun yok kaliteli bir TN monitör asla pişman etmez yeni çıkan TN monitörler de renkler gayet düzgün.

Ben IPS'den TN'e geçtim dostum gramda pişman olmadım bilgisayarı %80 oyun için kullandığım için çok daha iyi bile oldu 2 dakikada rengini de ayarlayabiliyorsun monitörün solukta olmuyor videoda izliyorum YouTube'da sorun yok kaliteli bir TN monitör asla pişman etmez yeni çıkan TN monitörler de renkler gayet düzgün.

Bütçeme göre en doğru seçim hangisi olacak görüntü öncelliği ms farkı vs şeyleri için.

Yeni konular

Geri
Yukarı