240 Hz TN monitör önerisi

Bütçe
2500
Ek olarak gecikme hızını tercih ettiğinizi söylemişsiniz, Fast IPS teknolojiye sahip modelin Input Lag değeri, TN panel Acer'den daha düşük. Demek istediğim gerçekten teknolojinin geliştiği. Ben de monitör tercih ederken önceliğim düşük Input Lag ve ms. Bütçenizi arttırmanızı öneririm. Monitörü her gün veya birkaç ayda bir değiştirmiyoruz, uzun süreli kullanım için alacağınız için bence almışken kafanızda başka soru işareti kalmadan almanızı isterim. Şahsi görüşüm değişen ve güçlenen teknoloji ile Fast IPS monitör tercih etmeniz, zaten bir önceki mesajımda da IPS panelin daha düşük Input Lag değerine sahip olduğunu ifade ettim. Dell'in Alienware serileri güzel, Asus'un Fast IPS destekli TUF modelleri, bütçenizi fazlasıyla aşıyor ama MSI MAG251RX'de düşük Input Lag seviyelerinde monitör. Bunlar dışında BENQ yine olabilir, halen kullanan profesyonel oyuncular var.

Ek olarak gecikme hızını tercih ettiğinizi söylemişsiniz, Fast IPS teknolojiye sahip modelin ınput lag değeri, TN panel Acer'den daha düşük. Demek istediğim gerçekten teknolojinin geliştiği. Ben de monitör tercih ederken önceliğim düşük ınput lag ve ms. Bütçenizi arttırmanızı öneririm. Monitörü her gün veya birkaç ayda bir değiştirmiyoruz, uzun süreli kullanım için alacağınız için bence almışken kafanızda başka soru işareti kalmadan almanızı isterim. Şahsi görüşüm değişen ve güçlenen teknoloji ile Fast IPS monitör tercih etmeniz, zaten bir önceki mesajımda da IPS panelin daha düşük ınput lag değerine sahip olduğunu ifade ettim. Dell'in Alienware serileri güzel, ASUS'un Fast IPS destekli TUF modelleri, bütçenizi fazlasıyla aşıyor ama MSI MAG251RX'de düşük ınput lag seviyelerinde monitör. Bunlar dışında BenQ yine olabilir, halen kullanan profesyonel oyuncular var.

Bütçemin neredeyse 2 katı sanırım alamayacağım doğru bir monitör.

Bütçeme göre en doğru seçim hangisi olacak görüntü öncelliği ms farkı vs şeyleri için.

Dostum 144 Hz olsun dersen kendi kullandığım monitörü tavsiye ederim sana görüntü önceliği ms farkı olarak en iyi marka BenQ'dur ben bu monitörü alacağım da gerçekten çok araştırdım fiyat performans olarak daha iyi bir ürün yoktu öyle RGB değil görünüşüne belki biraz eski kaçabilir ama kullandığı panel ve teknolojisi çok iyi aşağı sana video atıyorum ASUS ve BenQ TN ekranları karşılaştırılmış ASUS daha canlı görünsede BenQ da karanlık yerleri aydınlatma gibi bir teknoloji bulunuyor bu sayede rekabetçi oyunlarda kullanıcıya daha iyi tepkime sunup öne geçirebiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1616423970648.png
Şunu şöyle Technopat Sosyal'deki IPS fanboylarına bıraktıktan sonra konuya yardımcı olayım.

hocam bütçe ne kadardı?

165 Hz, 0.5 ms ister misiniz hocam?

Dostum onceki mesajlarda IPS ister misiniz diye soran kisiye TN Panel istiyorsa TN Panel onereceksin demissin ama sen de simdi 165 Hz ister misin diye soruyorsun ben anlamadim.

Bütçemin neredeyse 2 katı sanırım alamayacağım doğru bir monitör.
Şahsen size önerim bütçenize göre mevcut piyasada maalesef Fast IPS düşük kalıyor. TN panel alacaksınız öyle görünüyor. Ben size 2000 liraya 240 Hz monitör de bulurum direkt. Mesela Technopat'ın incelediği Monster'in 240 Hz monitörü vardı. Fiyatı evet uygundu ama eksilerinden en önemlisi neydi? Çok fazla input lag ve gecikmelere sahip olması. Oynadığınız oyunlar için de minumum gecikme ve input lag ihtiyacınız. Bu yüzden biraz detaylı araştırarak o fiyat bandında bir ürün bulabilmek gerek.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 935261 şunu şöyle Technopat Sosyal'deki IPS fanboylarına bıraktıktan sonra konuya yardımcı olayım.

Hocam bütçe ne kadardı?

2500 TL.
Şahsen size öneririm bütçenize göre mevcut piyasada maalesef Fast IPS düşük kalıyor. TN panel alacaksınız öyle görünüyor. Ben size 2000 liraya 240 Hz monitör de bulurum direkt. Mesela Technopat'ın incelediği Monster'in 240 Hz monitörü vardı. Fiyatı evet uygundu ama eksilerinden en önemlisi neydi? Çok fazla input lag ve gecikmelere sahip olması. Oynadığınız oyunlar için de minimum gecikme ve input lag ihtiyacınız. Bu yüzden biraz detaylı araştırarak o fiyat bandında bir ürün bulabilmek gerek.

O VA panel Monster ise çok sıkıntılı olduğunu öğrendim.

Piyasaya baktım da o fiyata maalesef alınacak 240 Hz'den pek bir şey bekleme. Dilersen ikinci el bulabilirsin bütçene uygun ve mevcut 2500 TL ile alacağın üründen çok daha kalitelisini ikinci elden temiz kullanılmış, garantili bulabilirsin. Tavsiyem oraya yönelmeniz olur.

Piyasaya baktım da o fiyata maalesef alınacak 240 Hz'den pek bir şey bekleme. Dilersen ikinci el bulabilirsin bütçene uygun ve mevcut 2500 TL ile alacağın üründen çok daha kalitelisini ikinci elden temiz kullanılmış, garantili bulabilirsin. Tavsiyem oraya yönelmeniz olur.

2. el olarak öneriniz nedir?

2. el olarak öneriniz nedir?
İkinci el sitesinden kendi bulunduğunuz bölgede veya yakın çevrede şu modelleri aratıp bütçenize uygunu varsa almak için konuşabilirsiniz.

BenQ XL2540, BenQ Zowie XL2546, Alienware AW2518H, VG259QM, PG258Q, AG251FZ

Bunlar oldukça kaliteli modellerdir. İkinci el, temiz ve garantili bulabilirseniz bütçenize uygun, satın alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı