240 HZ - Viewsonic vs Asus

VQ35DETT

Kilopat
Daha fazla  
İlk başta aklım Viewsonic XG2530'daydı fakat ilerleyen zamanlarda Asus XG258Q adlı monitörünü çıkardı. Asus'un tasarımı ve fazla olmasa da daha ucuz olması aklımı çeldi. Mümkünse iki monitörü de 10 dakikalık dahi olsa deneyimlemiş, marka fanatiği olmayan kişiler yorum yaparsa ve bu iki monitörden başka monitör önermezseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk başta aklım Viewsonic XG2530'daydı fakat ilerleyen zamanlarda Asus XG258Q adlı monitörünü çıkardı. Asus'un tasarımı ve fazla olmasa da daha ucuz olması aklımı çeldi. Mümkünse iki monitörü de 10 dakikalık dahi olsa deneyimlemiş, marka fanatiği olmayan kişiler yorum yaparsa ve bu iki monitörden başka monitör önermezseniz sevinirim.
Hangisini aldın acaba?

Başta söyleyeyim marka fanatiğiyim ama yerine göre fanatiğim.

ViewSonic alacaksan iyi yanları:
Renkleme konusunda cidden iyi canlı ve yumuşak renkler kullanıyor ColorX özelliğiyle. Siyah stabilizasyon ile karanlık bölgelerdeki düşmanları çok net olmasa da rahat görebiliyorsun canlılık katıyor.

Asus alacaksan iyi yanları:
Low motion blur özelliği sayesinde cisimler hareket ederken bulanmıyor daha net görüş sağlıyor. CS:GO oynuyorsan crosshair ekleme özelliği var benim monitörümde aynı özellik var çok fazla NoScope atıyorum işe yarıyor. Game visual özelliği var pek denemedim sadece FPS ve MOBA da gördüm canlılık ve keskinlik sağlıyor oyuna göre kendi isteğine göre ayarlayabilirsin. FLICKER-FREE teknolojisi var, hepsinde değil ama bazı monitörlerde garip bir titreme oluyor eski monitörüm yapıyordu bazı oyunlarda sinir bozucu ve göz acıtıyor bir yerden sonra.

Işık falan istiyorsan Asus al kişiselleştirilebilir ışığı ve aydınlatmalı logosu var.

Sana tavsiyem en uygun olanını al
Yurtdışında ViewSonic XG2530u test ettim ama Asus'un XG248Q yani 24" ekran olanını test ettim bir fark yok aynısı sadece 1" ekran daha küçük.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı