240 Hz vs 165 HZ

Teşekkürler Asus veya Benq almayı düşünüyorum sizin de bir öneriniz var mı?
VG27VQ kullanıyorum. Tavsiye ederim. 165 hz 1ms mprt elmb sync ve adaptif sync destekli fakat va panel curved. Düz isterseniz Tn panel kesinlikle tavsiye etmiyorum bu arada. 240 hz e ayıracağınız bütçe ile 144,165 gayet kaliteli 1ms ips monitör tercih edebilirsiniz

Abi TN panel tavsiye etmiyorum diyen arkadaşlar, yüksek refresh rate'i olan input lag'ı az olan panel TN'dir. E-Spor oyuncuları hep TN panel kullanır. Öğrenin de konuşun lütfen. Adam profesyonel E-Sporcuyum diyor daha VA panel öneriyorsunuz.

Abi TN panel tavsiye etmiyorum diyen arkadaşlar, yüksek refresh rate'i olan input lag'ı az olan panel TN'dir. E-Spor oyuncuları hep TN panel kullanır. Öğrenin de konuşun lütfen. Adam profesyonel E-Sporcuyum diyor daha VA panel öneriyorsunuz.
Ben yazacaktım sen yazmışsın katılıyorum sana.

2500 En kötü 3000 bütçem
@Yuuji Erm00n'un curved sanırım o yüzden
165 Hz yeterli o sistem 240 FPS görmez gibi geliyor bana yükseltirseniz o ayrı önerim 165 Hz almanız.
Evet ilerde yükselteceğim şu anlık idare etmek istiyorum ayrıca çok boş alanlarda 240 üstünü görüyorum dediğim gibi dolu alanda 200 165 140 arası geziyor

Son düzenleme:
Buyrun. Asus VG259QM ASUS TUF GAMING 24, 5 VG259QM HDR GAMING, IPS, FREESYNC VE G-SYNC UYUMLU, 1920x1080 1MS, 280HZ 3YIL HDMIx2, DP, MM, VESA, ELMB SYNC, PIVOT 24.5 inches dijital: Amazon.com.tr Amazon TR kargo konusunda çok iyi, TR versiyonu zaten bir sorun yaşamıyorsun yani Hepsiburada gibi düşün. 2070 Gibi bir karta geçtiğin ve ileriye dönük olması açısından çok iyi bir monitör. Ayrıca 2070 almazsın diye düşünüyorum daha düşük fiyatta 5700 XT var ve yakında RTX 3000 serisi geliyor aklınızda bulunsun. Ayrıca Nick verirseniz, güzel olabilir. :)

Abi TN panel tavsiye etmiyorum diyen arkadaşlar, yüksek Refresh Rate'i olan input Lag'ı az olan panel TN'dir. E-Spor oyuncuları hep TN panel kullanır. Öğrenin de konuşun lütfen. Adam profesyonel E-Sporcuyum diyor daha VA panel öneriyorsunuz.

Öğrendiğim şeyleri tahmin bile edemezsin :)
Düşük input lagı sadece TN'de var zannediyorsunuz maalesef. 5 yıldan eski rehberleri okuyup ezberleyip hızlı monitör denince de TN panel önermeyi bıraksanız artık. Esporcuyum yazmamış ayrıca prof düzeyde Fortnite oyuncusuyum yazmış arkadaş. Sadece turnuvadan turnuvaya Fortnite için kullanmayacaktır sanırım. İnternet'te detaylı bir araştırma sonucunda VA panellerinde düşük input lag destekli olduğunu hatta günümüz teknolojisinde TN ile yarışabilir düzeyde olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca sadece panelin TN olması yeterli değil iyi de bir teknoloji ile desteklenmesi gerekiyor ASUS'un kullandığı ELMB Sync gibi veya BenQ dyac gibi. E-sporcuların kullandıkları TN paneller XL2746 PG258Q gibi top modeller. 5K bütçe ile önerebilirsiniz. 2 3 bine alınan 1ms TN ile VA paneli ölesiye yarıştırırım. Farkı fark edebilecek olana gerçekten helal olsun derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyurun. Asus VG259QM ASUS TUF GAMING 24, 5 VG259QM HDR GAMING, IPS, FREESYNC VE G-SYNC UYUMLU, 1920x1080 1MS, 280HZ 3YIL HDMIx2, DP, MM, VESA, ELMB SYNC, PIVOT 24.5 inches dijital: Amazon.com.tr Amazon TR kargo konusunda çok iyi, TR versiyonu zaten bir sorun yaşamıyorsun yani Hepsiburada gibi düşün. 2070 Gibi bir karta geçtiğin ve ileriye dönük olması açısından çok iyi bir monitör. Ayrıca 2070 almazsın diye düşünüyorum daha düşük fiyatta 5700 XT var ve yakında RTX 3000 serisi geliyor aklınızda bulunsun. Ayrıca Nick verirseniz, güzel olabilir. :)

Nickim heazon, teşekkürler

Öğrendiğim şeyleri tahmin bile edemezsin :)
Düşük input lagı sadece TN'de var zannediyorsunuz maalesef. 5 yıldan eski rehberleri okuyup ezberleyip hızlı monitör denince de TN panel önermeyi bıraksanız artık. Esporcuyum yazmamış ayrıca prof düzeyde Fortnite oyuncusuyum yazmış arkadaş. Sadece turnuvadan turnuvaya Fortnite için kullanmayacaktır sanırım. İnternet'te detaylı bir araştırma sonucunda VA panellerinde düşük input lag destekli olduğunu hatta günümüz teknolojisinde TN ile yarışabilir düzeyde olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca sadece panelin TN olması yeterli değil iyi de bir teknoloji ile desteklenmesi gerekiyor ASUS'un kullandığı ELMB Sync gibi veya BenQ dyac gibi. E-sporcuların kullandıkları TN paneller XL2746 PG258Q gibi top modeller. 5K bütçe ile önerebilirsiniz. 2 3 bine alınan 1ms TN ile VA paneli ölesiye yarıştırırım. Farkı fark edebilecek olana gerçekten helal olsun derim.

+ Veriyorum. Esporcu değilim girdiğim her turnuvadan ödül almıyorum, sadece profesyonel düzeyde oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı