240 mm sıvı soğutma seçimi

shelbyfordd

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni üyeyim yaptığım yanlışları hor görmeyin öncelikle. Bir sorum olacaktı bilgili arkadaşlara.
Bir sıvı sogutma ya ihtiyacım var ama 4 tane örnek arasından doğru secimi yapmama yardımcı olur musunuz?

Sizce hangisini almalıyım, bu konularda cok titizim karar veremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Benim önerim XPG Levante modeli olur, aralarından hiçbirini önermiyorum.

Aralarında her konuda (fanlar, radyatör, pompa gibi) en iyi olan bence PF240'dır. Dark markadan, Aerocool fandan kaybediyor. CM de alınabilir fakat SilverStone'un fanları çok mükemmel fanlar, keşke tek olarak da satılsa Türkiye'de.
Adata XPG LEVANTE 240 ARGB Sıvı Soğutma CPU Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yoru

Benim önerim XPG Levante modeli olur, aralarından hiçbirini önermiyorum.
Levante'nin fanlarının Aerocool'dan bir farkı yok, bence alınmamalı.

Son düzenleme:
Aralarında her konuda (fanlar, radyatör, pompa gibi) en iyi olan bence PF240'dır. Dark markadan, Aerocool fandan kaybediyor. CM de alınabilir fakat SilverStone'un fanları çok mükemmel fanlar, keşke tek olarak da satılsa Türkiye'de.

Levante'nin fanlarının Aerocool'dan bir farkı yok, bence alınmamalı.

Öncelikle yorumun için tşkrler. SilverStone'den bahsediyorsun iyi olarak neye göre onu almalıyım.
Bu arada sistemim
ASUS ROG Strix RX 580 8 GB OC
Intel i5 6500 3.2 GHz
16 GB DDR4 2400 MHz RAM
B150M Bazooka anakart.
Kingston hyprx 500GB SSD 500 MB okuma yazma.
1TB wdi 7200RPM HDD.
Dark prestige 2X 200M 3X 120mm fan ARGB kasa
600W Xigmatek PSU

İşlemcimde soğutma yok oyun oynayamıyorum ısınıyor bayağı bir şey olacak diye tedirginim.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle yorumun için tşkrler. SilverStone'den bahsediyorsun iyi olarak neye göre onu almalıyım.
Bu arada sistemim
ASUS ROG Strix RX 580 8 GB OC
Intel i5 6500 3.2 GHz
16 GB DDR4 2400 MHz RAM
B150M Bazooka anakart.
Kingston hyprx 500GB SSD 500 MB okuma yazma.
1TB wdi 7200RPM HDD.
Dark prestige 2X 200M 3X 120mm fan ARGB kasa
600W Xigmatek PSU

İşlemcimde soğutma yok oyun oynayamıyorum ısınıyor bayağı bir şey olacak diye tedirginim.
Yardımcı olursanız sevinirim.
PF240'ın fanları 240 mm sıvı soğutmalar arasında rakipsiz, 12 cm'lik bir fan 14 cm'lik fanlara fark atıyor. Bu da iyi mühendisliğin göstergesi. Radyatör ve pompa konusunda da iyi bileşenler kullanıldığından dolayı PF240'ın bu fiyat aralığında en iyi seçim olacağını düşünüyorum. Tabi ki son karar size kalmış. İleride upgrade yapmayacaksanız i5 6500 için hava soğutmanın yeteceğini düşünüyorum ben ayrıca.

PF240'ın fanları 240 mm sıvı soğutmalar arasında rakipsiz, 12 Cm'lik bir fan 14 Cm'lik fanlara fark atıyor. Bu da iyi mühendisliğin göstergesi. Radyatör ve pompa konusunda da iyi bileşenler kullanıldığından dolayı PF240'ın bu fiyat aralığında en iyi seçim olacağını düşünüyorum. Tabi ki son karar size kalmış. İleride upgrade yapmayacaksanız i5 6500 için hava soğutmanın yeteceğini düşünüyorum ben ayrıca.

İyi bir hava sogutma 300 400 TL arası PF240 da 900 almışken onu alayım çok teşekkür ederim.

Kasanız destekliyorsa bu ürünü alın hocam.
Desteklemiyorsa da 240 mm olanı daha da uygun fiyatlı.

Geri
Yukarı