240 mm sıvı soğutucu önerisi

balp

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır stok fan ile kullanıyorum çok fazla bilgisayara oturmadığım için geçiştirdim fakat Valorant gibi oyunlarda bile sıcaklık değerleri 80 85 arası. Güncel sıvı soğutucu önerisi alabilir miyim?

Not: Kasam en fazla kaç mmlik soğutucu destekliyor bilmiyorum 240mm yeterli olur diye düşündüm.

Bütçe: 2000TL.

Lian Li lancool 215.
Ryzen 5 5600X +stok fan.
MSI B550 Tomahawk.
Corsair 2x8 3600 MHz CL 16 RAM.
XPG Core Reactor 650W Gold+
Samsung 980Pro 1TB SSD.

Arkadaşlar 5600X için sıvı soğutma gerekli değil diyenler olacaktır ileride nasip olursa işlemcide değişikliğe gitmeyi düşünüyorum.

Bütçeyi az daha arttırırsanız şu an 240mm sıvı soğutmalar arasında en iyi konumda olan:
İkisi aynı performans olarak.

Onun dışında ise

Kasanız 360mm'ye kadar destekliyor.

Arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır stok fan ile kullanıyorum çok fazla bilgisayara oturmadığım için geçiştirdim fakat Valorant gibi oyunlarda bile sıcaklık değerleri 80 85 arası. Güncel sıvı soğutucu önerisi alabilir miyim?

Not: Kasam en fazla kaç mmlik soğutucu destekliyor bilmiyorum 240mm yeterli olur diye düşündüm.

Bütçe: 2000TL.

Lian Li lancool 215.
Ryzen 5 5600X +stok fan.
MSI B550 Tomahawk.
Corsair 2x8 3600 MHz CL 16 RAM.
XPG Core Reactor 650W Gold+
Samsung 980Pro 1TB SSD.

Arkadaşlar 5600X için sıvı soğutma gerekli değil diyenler olacaktır ileride nasip olursa işlemcide değişikliğe gitmeyi düşünüyorum.
Cougar Aqua 280mm. Destekliyor gözüküyor. Datasheetine bir bakarsınız desteklemiyorsa Cougar Aqua240mm. Kasanın hangi tarafına montaj yapacaksınız olay değişebilir.

Bütçeyi az daha arttırırsanız şu an 240mm sıvı soğutmalar arasında en iyi konumda olan:
İkisi aynı performans olarak.

Onun dışında ise.

Kasanız 360Mm'ye kadar destekliyor.

Hocam forumda biraz bakındım LT-520 sanırım gayet iyi LS520 versiyonu ile arasında fark yoksa LS alabilirim maksat ışık falan yansın 😁

Cougar Aqua 280mm. Destekliyor gözüküyor. Datasheetine bir bakarsınız desteklemiyorsa Cougar Aqua240mm. Kasanın hangi tarafına montaj yapacaksınız olay değişebilir.

Hocam üst tarafa takmayı düşünüyorum sanırım şu an en mantıklı tercih LT520 veya LS520. Siz ne düşünüyorsunuz?

Hocam forumda biraz bakındım LT-520 sanırım gayet iyi LS520 versiyonu ile arasında fark yoksa LS alabilirim maksat ışık falan yansın 😁

Hocam üst tarafa takmayı düşünüyorum sanırım şu an en mantıklı tercih LT520 veya LS520. Siz ne düşünüyorsunuz?
Soğutma olarak hiç farkları yok ikisi de A Tier soğutma. Tek fark fanların görünüşü.

Bütçe artarsa LS520 alınabilir, LT ile arasında aman aman fark yok ve ikisi en iyi soğutuculardan.
Artmazsa Zoomflow 240X alınabilir.

Bütçe artarsa LS520 alınabilir, lt ile arasında aman aman fark yok ve ikisi en iyi soğutuculardan.
Artmazsa zoomflow 240X alınabilir.

Akşam eve geçince biraz araştırıp kendim için en uygun olanı seçmeyi planlıyorum. Şu an için LS520 çok mantıklı geliyor.

Soğutma olarak hiç farkları yok ikisi de a tier soğutma. Tek fark fanların görünüşü.

Anladım hocam kaynak olarak verdiğiniz sitede çok yararlı teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar Deep cool LS520 almaya karar verdim kasamın üst tarafına montajlamayı düşünüyorum sizce bir sıkıntı yaşar mıyım? İşlemcinin üstüne gelen demir parçası da gayet geniş görünüyor sığar mı acaba kasama diye düşündürttü. @@Merdo34 @@xenom0rphe

Son düzenleme:
Akşam eve geçince biraz araştırıp kendim için en uygun olanı seçmeyi planlıyorum. Şu an için LS520 çok mantıklı geliyor.

Anladım hocam kaynak olarak verdiğiniz sitede çok yararlı teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar Deep cool LS520 almaya karar verdim kasamın üst tarafına montajlamayı düşünüyorum sizce bir sıkıntı yaşar mıyım? İşlemcinin üstüne gelen demir parçası da gayet geniş görünüyor sığar mı acaba kasama diye düşündürttü. @@Merdo34 @@xenom0rphe
Kasanın ve soğutucunun datasheetine bakıldığında uygun gözüküyor. Sorun çıkarmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı